Laky na nehty

Kosmetika Dermacol nabízí 20 odstínů laků na nehty, které jsou výborně sladěny se rtěnkami Dermacol. Laky na nehty dokonale chrání a současně dosahují vysokého lesku. Tyto laky na nehty neobsahují aceton, tudíž jsou k nehtům šetrné.

Jakou barvu laku si vybrat?

Štíhlé, elegantní prsty budou vypadat dobře s jakýmkoliv odstínem. Nejsou-li vaše ruce nejatraktivnější částí těla, je vhodné se vyhnout používání jasných barev, které přitahují pozornost.

Podbarvovač nehtů ?

Bílá tužka, která se používá jako náhrada francouzské manikúry. Aplikuje se přímo pod nehty.

Upravené nehty

Čisté a dobře udržované nehty jsou dobrou vizitkou nejen žen, ale i mužů. Čas na manikúru by si měl umět najít každý. Někdy stačí pár minut a nehty budou působit upraveně a elegantně.
Manikúra se může zdát jako umění, které mohou vykonávat pouze odborníci s mnoha speciálními pomůckami. Jakmile ale porozumíme tomu, jak nehty „pracují“, zjistíme, jak je to snadné.

Část nehtu, kterou můžeme vidět (nehtový plát), se skládá z vrstev neživého proteinu, který je připojen k nehtovému lůžku pod ním. Tyto proteinové vrstvy obsahují určité množství tuku a vlhkosti. Je třeba je udržovat pružné, abychom zabránili jejich lámání.
Nehty vyrůstají z lůžka (matrix), které se nachází pod základnou nehtu. Kousek živého nehtu, který je někdy vidět, se nazývá lanula nebo půlměsíc. Kůžička, která chrání základnu nehtu a utěsňuje lůžko před bakteriemi, se nachází kolem základny nehtu a po stranách nehtového plátu. V průměru vyroste nehet za jeden měsíc o 4 mm. Existují individuální rozdíly a také nehty mladých lidí rostou rychleji, než je tomu u starších. Růst nehtu je též stimulován během těhotenství a v jarních a letních měsících.
Nemoc či stres mohou zpomalit nebo dokonce zastavit růst nehtů. Známky špatného zdraví nebo vnitřních poruch se mohou projevit u nehtů formou lámání, bílých skvrnek a zvrásněním nebo rýhami. Například případy chudokrevnosti jsou zřejmé z charakteristické bezbarvosti nehtu nebo ze zvýšeného prohnutí nehtu, tzv. lžičkového tvaru. Pro nehty, zrovna tak jako pro ostatní části těla, je velice důležitá správně vyrovnaná strava s dostatkem vitaminů a minerálů.

Praktické rady spojené s péčí o nehty

· Čistící a mycí prostředky škodí pokožce i nehtům. Při mytí nádobí a domácích pracích je proto vhodné používat gumové rukavice
· Při práci na zahrádce používejte rukavice pro práci venku. Pro zahradnické práce, kdy jsou rukavice nepraktické, naneste na ruce krém a pod nehty vpracujte trochu mýdla. Zabrání to pozdějšímu vyškrabávání hlíny pod nehty
· Jestliže máte ruce špinavé od oleje či mastnoty, naneste před mytím speciální odmašťovací krém. Je to mnohem účinnější než drhnutí kartáčem a mýdlem
· Prsty zbarvené nebo poskvrněné nikotinem potřeme citronem. Citrónová šťáva obsahuje užitečné přírodní bělící prostředky, které pomohou i v odstraňování pih.