Krásné ráno, milé ženy-in. Pojďte si dnes povídat o hrách. Názory na hry dnešních dětí se totiž různí. Zrovna včera jsme na to téma vedly polemiku s naším šéfem Radkem. Ten míní, že nás k dětským hrám typu Čáp ztratil čepičku, Krvavé koleno a podobné vedla nouze. Tedy nedostatek jiných možností, jak se zabavit. Pravda, v televizi nešlo tolik programů a o počítačích jsme snad jenom četly ve sci-fi knížkách.

Ale my s Míšou jsme hájily názor, že naše dětské hry byly nejen tvořivé, ale hlavně nás přiměly k pohybu. Tlusté dítě bylo ve třídě spíš výjimkou, kdežto dnes je jich polovina, ne-li většina. Jsou sice počítačově zdatné, ale kotrmelec neumí.

Možná se ptáte, k čemu by mu v dnešním světě byl kotrmelec. No vidíte, a hned máme téma k diskuzi a můžete se k tomu vyjádřit. 

Všechno je na nás, rodičích.

Pokud dítě vedeme ke sportu, může si pak svůj intelekt brousit na počítačových hrách.

Ale spokojit se s tím, že se sice nehne z bytu, ale počítačovými hrami se zabaví, naučí se strategicky myslet, improvizovat a řešit různé situace? Stačí to?

Co si o tom myslíte? Jaký je rozdíl mezi vašimi hrami a hrami vašich potomků? Myslíte, že jsme byly ochuzené, nebo jsou spíš ochuzené dnešní děti? Jaké hry jste hrály vy a jaké vaše děti dnes? Napište nám svoje názory, připomínky a zkušenosti. Zavzpomínejte na své hry a porovnejte.

Na vaše příspěvky na téma Hry se budeme těšit na:

redakce@zena-in.cz  

Reklama