Společnost Plastia je česká rodinná firma, která se zabývá zpracováním plastů a výrobou potřeb pro zahradu. V jarním období Vám přináší tip, jak mít krásné květiny bez neustálého stresu se zaléváním.

Samozavlažovací nádoby Plastia Siesta a truhlík Plastia Bergamot jsou vhodné pro pěstování venkovních, balkonových a pokojových květin. Spodní část nádoby, kde se nachází zásobník, zabezpečuje přísun vody ke kořenovému systému. Tak zajistíte, že květiny mají vodu i při krátkodobé nepřítomnosti pěstitele. Interval mezi závlahami se tak prodlouží.

Truhlík Bergamot je novinkou letošního roku a vyrábí se ve dvou velikostních provedeních (60 cm a 80 cm) s variabilním nalévacím otvorem. K dostání je ve třech barevných provedeních (hnědá, terakota a zelená). Díky menší hloubce je možné umístit truhlík BERGAMOT i na okenní parapety. Objem těchto truhlíků je menší než u truhlíků SIESTA, a proto není potřeba tolik vody a zeminy (osázený truhlík je lehčí a lépe se s ním manipuluje). Nalévací otvor lze umístit jak na levé, tak pravé straně truhlíku. Po obvodu truhlíku jsou v lemu umístěny otvory pro vložení řetízků. Díky nim lze pak truhlík snadno zavěsit. Samozavlažovací truhlík SIESTA je díky většímu objemu stabilnější a květinám, které potřebují více zeminy, se v něm bude dařit.

Pravidelný přísun vody v samozavlažovacích truhlících Plastia -  SIESTA a Plastia - BERGAMOT je zajištěn vzlínacími otvory a knoty. Ti, co nejsou zastánci knotů, je mohou jednoduše vyndat. Knoty nejsou pro zdravý růst rostlin nezbytně nutné, kořenový systém se lehce k závlaze dostane díky otvorům ve vložce. Na dně samozavlažovacího truhlíku jsou přepadové otvory pro udržení stálé hladiny vody, a to 5 mm od vložky a substrátu. V případě dešťů zároveň zabrání přelití. Stejně tak vzduchový prostor mezi vložkou a zeminou zabraňuje jejímu přemokření a hnití kořenů.

 

 

 

Při použití samozavlažovacích nádob Plastia SIESTA a Plastia BERGAMOT Vám budou odměnou krásné a zdravé rostliny!

 

Více na www.plastia.cz

 

Zapojte se do soutěže a vyhrajte truhlík a konvičku. Soutěž probíhá ZDE

 

Reklama