Sluneční záření, časté máčení, mořská voda i vítr, dává vlasům pořádně zabrat. Stejným způsobem jako si na léto pořizujeme jinou pleťovou kosmetiku, je třeba uzpůsobit letním dnům i tu vlasovou. Při nedostatečné ochraně tak mohou být vlasy vysušené, lámavé a celkově „unavené“. Předejděte tomu a mějte v létě krásné a zdravé vlasy.

vlasy

Před dovolenou

 • Poraďte se s kadeřníkem - doporučí vám přípravky, které jsou pro dovolenkovou péči nezbytné a které během léta vlasy dostatečně ochrání.
 • Používejte speciální sluneční vlasovou kosmetiku - zpravidla obsahuje výtažky z tropických rostlin, které udržují vlhkost.
 • vlasyDbejte na kvalitní regeneraci - v létě vlasům poskytne maximální ošetření, ochranu, výživu a hydrataci
 • Mnohem víc než jindy používejte hydratační přípravky – dodají vlasům potřebnou vlhkost a zanechávají je pružné a hebké.
 • Pokud máte vlasy barvené, před dovolenou se vyplatí používat přípravky pro barvené vlasy - zamezují blednutí barvy a vlasy dostatečně regenerují a chrání.

Tip Jana Těšíka, vlasového stylisty značky NIVEA
Před odjezdem na dovolenou mnozí kadeřníci doporučují aplikaci přelivu. Přeliv totiž vlasům dodá nejen nádherný barevný odstín a lesk, ale díky pečujícím složkám a vyživujícím olejům vlasy také dostatečně chrání. Navíc na rozdíl od barvy neobsahuje amoniak, tedy vlasy neničí. Výraznými barevnými efekty vlasy nezatěžujte, u moře se vám rychle vymyjí.

Během dovolené

 • Vlasy příliš nefénujte, nežehlete a nekulmujte - je to vedle slunce a neustálého máčení další velká zátěž. Pokud svůj účes bez těchto pomocníků upravit nezvládnete, nezapomínejte na regeneraci.
 • Než se vydáte k vodě, naneste do vlasů ochranný krém nebo sprej, vlasy smotejte do copánku, culíku nebo sepněte do drdůlku.
 • Pokud speciální sluneční kosmetiku nepoužíváte, aplikujte do vlasů hydratační kondicionér.
 • Jako ochranu před sluncem noste i čepice a klobouky.

vlasy

Své vlasy můžete ochránit i vyzkoušeným trikem: „Namočte je ve sladké čisté vodě ještě před koupáním,
nenasáknou tolik vodou z bazénu ani moře. A ihned po koupání vlasy osprchujte a odstraňte zbytky slané nebo chlorované vody. Ideální je vlasy umýt šamponem i během dne. A nemějte obavy, současná kosmetika je pro
časté mytí vlasů určena,“ radí Jan Těšík, vlasový stylisty značky NIVEA

Po dovolené

 • Ne sluneční, ale hydratační péče - pokud vám ještě nějaké sluneční vlasové krémy a spreje zbyly, po návratu z dovolené je už nepoužívejte. Vlasy sice u moře skvěle chrání, ale také zatěžují a berou jim objem. Používejte hydratační a regenerační vlasovou kosmetiku.
 • Po dovolené si naplánujte návštěvu kadeřníka - zhodnotí aktuální stav vašich vlasů, míru poškození, upraví střih nebo jen zastřihne konečky a doporučí vám přípravky pro následnou péči. Popřípadě ošetří vlasy intenzivní regenerací.

„Po návratu z dovolené můžete barvu vlasů oživit novým barvením. Barva dodá vlasům výživu a napomáhá regeneraci. Jen zesvětlování a melírování raději na čas odložte, to by vlasům po dovolené, kdy byly namáhané nadmírou sluníčka, vůbec nemuselo prospět a byly by výrazně vysušené, lámavé a méně pružné. Navíc slunce často vytvoří lepší barvu než kadeřník. Nechte si tedy po dovolené klidně obarvit jen odrost a v koncích zůstaňte vyšisovaně blond,“ radí Jan Těšík.

Čtěte také:

Reklama