Nebudu zde rozebírat frekvenci výměny ponožek ani kvalitu vnitřní stélky vašich bot, nebojte…

 

Pojďme spolu do koupelny a věnujme chvilku těm chudáčkům, našim nohám, které nás celý den nosí.

Abychom totiž měly ladné nožky, chce to trochu péče.

 

Základem je pravidelnost
Rozhodně se vyplatí každodenní chvilička věnovaná rychlé „údržbě“. Je to časově méně náročné, než dělat jednou za měsíc „velkou technickou“. Výsledky jsou též více patrné než při nárazové akci, kterou se budete snažit dohnat zanedbanou měsíční péči.

 

Tak tedy...

Základem je každodenní jemné obroušení pemzou. Stačí opravdu jen lehké oškrábnutí či podrbání. Nemusíte tím trávit polovinu večera. Tento trik zamezí vzniku silných vrstev odumřelé kůže na patách a vzniku mozolů. A kdo poznal bolest prasklé kůže na patě, jistě si dá říct.

Vyhneme se také použití drastických škrabek, žiletek a jiných pilníků, které patří spíš do dílny než na naše nohy.

 

Po koupeli si namažte nohy lehkým hydratačním krémem nebo speciálním krémem na nohy. Rozetřete ho i  v okolí nehtů, tím minimalizujete vznik záděr a nepříjemných zatvrdlin.

 

Jednou týdně sestřihněte nehty, případně je nalakujte či jinak vyšperkujte. Takovou nohu je radost krášlit, ne?


A pokud máte z lakování strach – nic se nebojte. Poslední trendy mluví o tom, že lakování nehtů dokonce prospívá tím, že chrání nehet před vnějšími vlivy. Někteří kožní lékaři dokonce tvrdí, že nalakovaný nehet je méně vnímavý k nákaze plísněmi.

A pokud chcete být naprosto dokonalá, pak si kupte speciální vyživující lak na nehty.

Na nohách nemusíte karner lak pokaždé stírat odlakovačem, často stačí jen znovu přelakovat nebo dolakovat odrostlou část. Odlakovač totiž nehet zbytečně vysušuje a případné drobné nedostatky v lakované části nejsou na noze tolik patrné jako na rukou.

 

Pokud máte chvilku, pak si před spaním u televize můžete nohy lehce masírovat, protlačovat a různě hladit, přesně tak, jak je vám příjemné. Nebo tuhle činnost přenecháte partnerovi. Může z toho být hezký večerní rituál.  Večerní masáž všech akupresurních bodů vás příjemně uklidní a uvolní.

 

Na svoje nohy nezapomínejte. Nejde jen o to, že letní obuv už pomaličku vykukuje z botníku, ale jde i o zdraví.

Nehezké otlaky mohou tlačit na různé body a vyvolávat třeba migrény či jiné bolesti.

 

 

Reklama