Boky a zadek jsou ožehavými partiemi. Jen málokterá žena je s nimi spokojená. A vzhledem k tomu, jak přibývá profesí, které lze řadit mezi sedavá zaměstnání, jistě bude přibývat i nespokojených žen. Přitom blížící se léto s lehkými šaty, krátkými sukněmi a plavkami přímo volá po tom, aby se zmíněné části těla zpevnily nějakým vhodným cvičením. Podobně jako břicho, cviky na jeho zpevňování jsme přinesli ZDE

Názory na to, jak vlastně zadek a hýždě posilovat, se liší. Zatímco někdo doporučuje zařadit cviky na jejich posilování a zpevňování do větších bloků cvičení dvakrát, ale lépe třikrát nebo čtyřikrát týdně, jiní říkají, že je lepší cvičit alespoň chvíli každý den. Než se trápit přemýšlením, který způsob je lepší, vyberte si ten, kterým vám více vyhovuje.
"Nemám čas chodit třikrát týdně někam cvičit, protože samotné cvičení zabere hodinu a musím připočíst ještě cestu tam a zpátky a převlékání. Kdybych si po tu dobu navíc měla platit hlídání dětí, nevyplatilo by se mi to už vůbec. Proto cvičím doma, každý den a už to začíná být znát," líčí Jana, pětatřicetiletá daňová poradkyně z Prahy.

K posílení svalů hýždí se můžete dobrat třeba jízdou na kole či spinnigu, anebo tak, že budete chodit na cvičení - mělo by být postavené tak, abyste nejdřív svaly zahřála třeba chůzí nebo během. V posilovně tak můžete učinit na přístrojích, ale klidně si můžete rozproudit krev hodně svižnou půlhodinovou procházkou a pak si zacvičit doma. "Mně pomáhá, když se narovnám a co nejvíce zatáhnu břicho a zároveň stáhnu i zadek, přičemž tenhle cvik opakuji padesátkrát, ráno i večer," popisuje Jana. A přiznává, že zprvu to bylo jen desetkrát. Pokud se totiž tento cvik dělá pořádně, je totiž poměrně namáhavý.

A nyní několik slíbených cviků:

Cviky na přední stranu stehen: sedněte si na zem, jednu nohu pokrčte v kolenou, druhou nohu protáhněte na zem. Udržujte rovná záda a rukama se chytněte za pokrčené koleno. Nádechnětě se a pak s výdechem zvedněte spodní nohu nahoru. Stále udžujte rovná záda. Po krátké výdrži ji opět vraťte dolů. Opakujte desetkrát, celkem procvičte každou nohu třikrát.

Cviky na posílení hýždí: klekněte si na jedno koleno, opřete paže o předloktí, druhou nohu pokrčte v koleni. Nadechněte se a pak s výdechem nohu dopněte a po krátké výdrži vraťte zpět do pokrčení. Opakujte pokud možno dvacetkrát a opět třikrát každou nohu.

A ještě zajímavý tip! Je to už několik let, co se tu psalo o jednom cviku, díky němuž procvičíte celé tělo a jehož provádění by měla vaše postava skutečně ocenit.  Jen nesmíte zapomenout cvičit jej často. Psalo se o něm ZDE

A jeho stručný popis přinášíme znovu tady: mírně se rozkročte a pokrčte nohy, ruce zatněte v pěsti a zvedněte předloktí v pravém úhlu. Z tohoto výchozího postoje pak vystrčte pánev vpřed, čímž zatnete zadek, stáhnete břicho i prsní svaly a svaly na rukou. Prostě jedním jediným pohybem procvičíte celé tělo. „Když tohle uděláte každý den stokrát, tak vám zaručuju, že to bude znát,“ slíbil tehdy lékař Tomáš Vlasák.

               
Reklama