Ne nadarmo říkaly babičky těhotenství „jiný stav“. Budoucí mateřství mění mnohé jak v těle, tak na duši. Většina maminek se upíná především k tomu, aby prospěla nejvíce děťátku, které čeká, ale není dobré, když zanedbává sama sebe. Protože: to, co dělá pro sebe, dělá zároveň i pro miminko. Maminka prostě musí být co nejhezčí.

Hipp

Těhotenství je provázeno, nebo ještě výstižněji zabezpečeno výraznými hormonálními změnami. Ty se podílejí na tom, aby se plod vyvíjel tak, jak má, udržuje dělohu v tom správném napětí, hormony spouštějí porod. Matčino tělo se celé těhotenství připravuje na porod. Hormony působí na vazivové tkáně a „rozvolňují je“, aby byly připraveny porodní cesty dostatečně pružné a poddajné. Hormony se však podílejí na vzhledu kůže. Pevné podkoží se stává elastičtějším a povoluje tlaku a tahu rostoucí dělohy i zvětšující se mléčné žlázy.

Výsledkem mohou být těhotenské strie – pajizévky, které jsou trvalé. V těhotenství mohou být načervenalé až nafialovělé, později zblednou, stanou stříbřitými, ale nikdy docela nezmizí a s nimi zůstane i ochablejší kůže.

Tomuto stavu nelze úplně zabránit, ale mnohé lze výrazně zlepšit – a to správnou péčí o nejvíce namáhané části pokožky – na břiše, stehnech a bocích a pochopitelně i na prsou. Hormonální změny mohou být i důvodem vysušování kůže a svědění. Intenzivní péče pomáhá zachovat pevnost kůže. Právě pro ni je vyvinut HiPP Masážní olej na strie.

HiPP Masážní olej na strie obsahuje vybrané přírodní rostlinné oleje, jako je například jojobový olej a vysoce kvalitní mandlový olej či rakytník řešetlákový. Přírodní oleje obsahují cenné složky, které podporují tvorbu a obnovu pokožky. Právě v těhotenství má intenzivní péče příznivý vliv na uchování pružnosti pokožky. Pravidelné masáže prokazatelně podporují prokrvení a přírodní rostlinné oleje pomáhají uchovat pružnost a pevnost kůže.

Hipp

Dobrému prokrvení napomáhají vlažné nebo střídavé (chladivé a teplejší) sprchy, masírování jemným, měkkým kartáčkem nebo žínkou. Po každé koupeli podpoří obnovu pružnosti kůže vetření HiPP Masážního oleje na strie do oblastí nejvíce namáhaných těhotenstvím, tedy na bříško, boky, stehna a prsa.

Pozor! Při tvrdnoucím bříšku - zejména v třetím trimestru, může jít o předčasné kontrakce. O vhodnosti masáže se raději poraďte s gynekologem.

Nepoužívejte přípravky, které nejsou určené těhotným ženám. Přes kůži se totiž mohou vstřebávat látky, které těhotenství a plodu neprospívají.

Hipp

www.hipp.cz

Reklama