20 až 30 let

Nejčastější problém: akné a dehydratace pleti
Co vyzkoušet: chemický peeling, laser Vbeam, mezoterapii
Trápí-li vás rozšířené póry, černé tečky a červené pupínky, vyzkoušejte chemický peeling. Používá se při něm peelingová směs různých látek, nejčastěji hydroxykyselin. Ošetření nebolí, jen lehce štípe a zabere pouze chvilku. Dermatoložka při něm nanáší štětečkem na obličej peelingovou směs, díky které se povrchová vrstva kůže následně odloupne.
Drobných červených jizviček, které na tváři zůstávají po hlubších projevech akné, vás potom zbaví laser Vbeam. Laserové pulsy při ošetření sice výrazně blýskají, ale bolestivé nejsou. Ucítíte jen mírné štípání. Po ošetření byste se však neměla vystavovat slunci, na laser je proto nejlepší přijít od podzimu do jara.
Pokud vás pleť nepříjemně pne, je vysušená a má sklony k šupinatění, vsaďte na její hloubkovou hydrataci pomocí mezoterapie. „Během ošetření proniká do podkoží koktejl cenných látek v čele s kyselinou hyaluronovou, aminokyselinami a vitaminy. Mezoterapie pleť hloubkově zhydratuje a zároveň poslouží jako prevence tvorby prvních vrásek,“ uvádí Markéta Majerová, korektivní dermatoložka z MEDICOM Clinic, sítě klinik plastické chirurgie a estetické dermatologie.

shutterstock-513110083.jpg

Triple-Firm-Neck-Cream-80g-1490CZK.jpg

Triple Firming Neck Cream, vysoce účinný krém pro zjemnění hlubokých vrásek a vyhlazení jemných linek, omezení tvorby nežádoucích pigmentací a k celkovému zpevnění kůže v oblasti krku a dekoltu; www.neostrata.cz, 80 g za 1490 Kč

40 až 50 let

Nejčastější problém: prohlubování vrásek, ochabování pleti
Co vyzkoušet: plazmaterapii, aplikaci botulotoxinu a výplní s kyselinou hyaluronovou
Okolo čtyřiceti let už pleť přímo volá po omlazení. Přirozený impulz k němu pleti dodá například plazmaterapie. „Při ošetření se do podkoží aplikuje látka tělu vlastní – krevní plazma obsahující růstové faktory, které stimulují regeneraci pokožky. Díky aplikaci plazmy se v kůži začnou vytvářet nová kolagenová vlákna, zlepší se pružnost a textura pleti,“ vysvětluje Martina Neradová, korektivní dermatoložka, korektivní dermatoložka z brněnské pobočky MEDICOM Clinic. 
Chcete-li spíše zacílit na konkrétní mimické vrásky, zjemnit je a některé dokonce úplně vyhladit, vyplatí se vám ale spíše aplikace botulotoxinu nebo výplně s kyselinou hyaluronovou. Botulotoxinem se nejčastěji ošetřují vrásky v horní polovině obličeje, výplň s kyselinou hyaluronovou zase skvěle zjemní nosoretní rýhy, vrásky nad horním rtem nebo vyřeší prohlubně pod očima. Aplikace obou těchto látek patří v estetické dermatologii k těm vůbec nejvyhledávanějším omlazujícím ošetřením.

shutterstock-254612338.jpg

Firming-Collagen-Booster-30-ml-1290CZK.jpg

NeoStrata Firming Collagen Booster, noční sérum s kolagenem vyvinuté k posílení omlazujícího cyklu pleti pro viditelné zpevnění a vyhlazení pokožky; www.neostrata.cz, 30 ml za 1290 Kč?

50 až 60 let

Nejčastější problém: ztráta pružnosti pleti, ochabování kontur obličeje
Co vyzkoušet: mezonitě, neinvazivní lifting obličeje Ulthera, facelift
Povolenou kůži ve spodní části obličeje dovedou pěkně vypnout a zpevnit mezonitě. Jejich efekt přetrvává po dobu dvou až tří let, pak se nitě vstřebají. Kromě nití ale můžete vyzkoušet neinvazivní lifting obličeje Ulthera. O radikální omlazení se v tomto případě postará ultrazvuk – ten důkladně prohřeje podkoží, díky čemuž se v kůži začnou vytvářet nová kolagenová i elastická vlákna. V průběhu dalších měsíců až půl roku se vaše pokožka začne postupně znovu vypínat. Ošetření je natolik intenzivní, že ho stačí zopakovat nejdříve až za dva roky.
Ve věku okolo šedesáti a více let už ovšem nejlepšího efektu omlazení zpravidla dosáhnete tzv. faceliftem. Plastickou operaci obličeje můžete v jednom operačním výkonu zkombinovat například s plastikou horních a dolních očních víček – zákroku, který má kromě estetického efektu i mimořádný zdravotní přínos.  „Při samotném faceliftu ale střed obličeje zůstává téměř nedotčený, proto se po operaci vyplatí absolvovat i výše zmíněné ošetření vrásek aplikací botulotoxinu či výplní s kyselinou hyaluronovou na dermatologii. Až pak bývá pohled na omlazenou tvář opravdu dokonalý,“ dodává na závěr korektivní dermatoložka Katarína Třísková z MEDICOM Clinic v Praze.

shutterstock-603640067.jpg