Voděodolné kosmetické produkty jsou v jarních a letních měsících velmi oblíbené a stále častěji vyhledávané. Sahají po nich aktivní sportovkyně, ženy, které se stydí bez nalíčení vyjít na koupaliště, ale i ty, co vyráží na dovolenou k moři nebo jsou vystaveny umělému osvětlení. I to totiž neblaze na výdrž líčení působí. Kouzlo tkví v jejich unikátním složení. Nejčastěji se jedná o kombinaci různých chemických složek, jako jsou silikony, polymery a jiné syntetické prvky. Právě díky nim speciálně navržená kosmetika perfektně odolává všem vlivům, jako je voda, pot, ostré záření a vysoké teploty. Je tady ale jedna věc, kterou je důležité vzít na vědomí. Voděodolné produkty se nedoporučují používat každý den. Pokožce totiž neprospívají. Při dlouhodobém užívání se může objevit celá řada komplikací, jednou z nejčastějších je podráždění pleti vedoucí k tvorbě akné. Tím jsme vás však nechtěli vystrašit, jen informovat pro vaše dobro. Pokud plánujete desetidenní dovolenou u moře, klidně si s sebou voděodolnou kosmetiku přibalte. Po návratu ji však vyměňte, nejlépe za přírodní řadu.

image.pngFoto: Shutterstock.com

Dříve byly známé pouze voděodolné řasenky. Ty jsou na světě od roku 1938. Jejich „matkou“ je benátská herečka Helene Vierthaler Winterstei, který je navrhla a následně patentovala. Nyní je na trhu široké zastoupení voděodolných produktů. To nese většinou identické anglické označení - waterproof. V této sekci naleznete make-upy pro bezchybnou pleť, rtěnky, které drží i po vášnivém líbání, oční linky, tužky na obočí, pudry atd. Prostě vše, co je k dokonalé vizáži potřeba.
voda1.jpg

  • Jak ji odličovat?

Ty, co už někdy vyzkoušely voděodolnou kosmetiku, dobře vědí, jak je těžké jej odlíčit. V tomto případě jsou vhodné odličovací produkty olejové nebo dvoufázové. Ty, jak už pojmenování vypovídá, se skládají z vody a oleje. K dostání jsou však i „odličovače“ navržené pro tento druh líčení. 

Čtěte také:

Uložit

Reklama