Skoncujte se zlozvyky

Kouření, alkohol a ponocování je trojlístek zlozvyků, které naší pleti vyloženě neprospívají. Pokud chceme mít krásnu pleť, měli bychom na nikotin úplně zapomenout, kouření má na pleť devastační vliv. Způsobuje totiž ztrátu elasticity kůže, zpomaluje proces její regenerace a zbavování se škodlivých látek. Pleti také chybí hydratace a vlivem nikotinu přichází o tolik potřebný kyslík. To vede ke vzniku vrásek, pleť má našedlý a nezdravý tón, objevit se mohou také pigmentové skvrny. Ani alkohol naší pleti nesvědčí, jeho nadměrná konzumace zvyšuje výskyt zánětlivých látek v těle, kůže je povadlá a alkohol může zapříčinit i vznik akné. Cévy v pleti se po nadměrném pití alkoholu rozšiřují, což se projevuje začervenáním míst v obličeji. Cévka může i prasknout a ve výsledu začervenat trvale. Alkohol pleť také dehydratuje, čímž umožňuje vznik vrásek. Třetím strašákem pleti je nedostatek spánku. Pokud nemá naše tělo dostatek času na regeneraci buněk, nedochází k jejich obnově a k hojení. Nedostatek spánku také vyvolává stres, který se může projevit ekzémy, akné nebo dokonce lupénkou. Jedno z hlavních pravidel pro krásnou pleť tedy zní: přestaňte kouřit, omezte alkohol, dopřejte si dostatek spánku a snažte se eliminovat stres.

Chraňte pleť před slunečními paprsky

Sluneční svit nám sice dodává pozitivní energii a také nezbytný vitamín D, pleť bychom před paprsky ale měli pečlivě chránit. V lékařském časopisu Clinical vyšla odborná studie, která poukazovala na fakt, že slunce může za 80 % příznaků stárnutí pleti! Pokud nebudeme používat přípravky pro péči o pleť s ochranným UV faktorem, odvděčí se nám pleť vráskami, pigmentovými skvrnami a povadlostí. Na obličej bychom měli používat krém s ochranným faktorem 30, a to jak v létě, tak i zimě, na horách může být sluníčko podobně nebezpečné jako to na pláži. UV záření ničí kožní buňky a také elastin a to za čokoládové opálení na pár dní v roce asi nestojí. Pro pleť nejsou vhodné ani návštěvy solárií.

Rituals.cz-Karma-Sun-Protection-Face-Cream-50-krem-na-opalovani-na-oblicej-SPF-50-50-ml-cena-395-Kc.jpg

Rituals, 389 Kč

Krása začíná zevnitř: upravte jídelníček

Je pravda, že to, co jíme, velmi výrazně ovlivňuje to, jak vypadá naše pleť. Přemíra sladkostí, smažených a kořeněných jídel může mít za následek vznik akné nebo ekzémů. Místo sladkostí bychom měli sáhnout po ovoci nebo oříšcích, místo řízku a hranolek bychom si měli raději vybrat rybu s vařeným bramborem a zeleninovým salátem. Důležité je zajistit tělu správný mix vitamínů, minerálů, antioxidantů a stopových prvků. Superpotravinami pro krásnou pleť jsou řepa, různé druhy semínek a ořechů, meruňky nebo například avokádo.
Neméně důležitý je pitný režim, nejenom to, kolik tekutin vypijeme, ale také jaké. Sladké limonády pleti prospívat nebudou, lepší variantou jsou bylinné čaje nebo voda.

shutterstock-266997488.jpg

Správná volba přípravků na péči o pleť

Používáním produktů, které nejsou pro naši pleť vhodné, si můžeme velmi uškodit. Jiné produkty se hodí pro mastnou pleť a jiné pro pleť suchou, jinak budeme pečovat o pleť ve 20 letech a jinak ve 40. Mladé dívky by neměly používat přípravky pro zralou pleť a naopak.

Krem-Collagen-Pro-DENNI-krabicka-HR.jpg

Astrid, 149 Kč

Kroky ke krásné pleti

Správná péče o pleť by měla začínat čištěním, přes den i v noci se na pleti usazují nečistoty, které ji nesvědčí. Make up, smog, pot, nečistoty… tím se ucpávají póry, pleť nemůže dýchat a zanáší se. Základem je důkladné odlíčení pleti a použití pleťové vody.  Po odlíčení a vyčištění je pleť připravené na aplikaci krému nebo séra. Při denní péči je důležité myslet také na ochranu před sluníčkem. Základem je volba vhodných produktů, které jsou určené pro náš typ pleti.