Kosmetická značka Dermacol nabízí řešení ženám, které chtějí dokonale zakrýt veškeré "vady na kráse". Efekt bezchybné pleti je možné docílit díky kombinaci Klinického make-upu a fixačního pudru. Tyto dva přípravky vhodně doplňuje pleťové mléko Protective Milk Dermacol, jež následně nalíčení spolehlivě a šetrně odstraní.

Klinický make-up a fixační pudr neobsahují parfém ani konzervační látky. Pro své vlastnosti jsou úspěšně používány a doporučovány mnoha dermatology.

Klinický make-up Dermacol je barevný krycí krém, pomocí kterého je snadné dosáhnout dokonalého vzhledu pleti. Díky svým korekčním vlastnostem zakrývá nedostatky pokožky, jako jsou drobné pihy, růžovka, pooperační jizvy, mateřská znaménka či křečové žíly. Pokožku současně chrání proti vnějším vlivům prostředí, jakými jsou především prach a nečistoty z ovzduší či škodlivé účinky slunečního záření. Tím, že Klinický make-up zakrývá nedostatky pleti, mnohdy napomáhá k odstranění psychických problémů, jež nedokonalost pokožky může působit. 

Klinický make-up Dermacol se vyrábí v šesti barevných odstínech. Proto má každá žena možnost zvolit tón, jenž nejlépe ladí s její pletí. Klinický make-up, prohřátý na pokojovou teplotu, se aplikuje na pleť drobnými doteky bříšek prstů nebo houbičkou. Při nanášení je důležité zvolit přiměřené množství. Klinický make-up je dostatečně krycí, a proto jej není potřeba nanášet příliš mnoho. Nanesením optimálního množství se vyvarujeme nepřirozenému vzhledu pleti. Další přednost Klinického make-upu spočívá v tom, že odolá působení vody. Bez starosti o své nalíčení mohou ženy navštívit bazén či si zaplavat v moři. 

Klinický make-up je možno použít dvěma způsoby. Záleží totiž na rozsahu míst, které chceme zakrýt. Pro překrývání rozšířených žilek nebo drobných pigmentových skvrn obvykle stačí zvolit jeden odpovídající odstín, který naneseme na celý obličej. Druhá možnost je kombinování Klinického make-upu se stejným odstínem dalších emulzních make-upů značky Dermacol. Emulzní make-up použijeme jako základ na celý obličej a místa, která je zapotřebí překrýt, dolíčíme Klinickým make-upem. Aby obličej působil vyváženě, měl by se make-up rovnoměrně rozetřít po obou stranách tváře. Vhodným tónováním částí obličeje je možné také opticky potlačit velký nos, špičatou bradu, drobné jizvičky či jiné nerovnosti pleti.

Pro dosažení sametového vzhledu pleti je vhodné použít fixační pudr. Lehký sypký pudr je nabízen ve dvou odstínech, není parfemován a neobsahuje konzervační látky. Zabraňuje mastnému vzhledu pleti a udržuje nalíčení perfektní po celý den. Fixační pudr nanášíme na pleť tradičním způsobem pomocí kosmetického štětce či pudrovátka. Na štětec nanášíme pouze malé množství pudru, který jemnými odstředivými tahy rovnoměrně aplikujeme na pleť.

Stejně důležité jako je perfektní nalíčení, je i kvalitní odlíčení. Použití čistícího pleťového mléka Protective Milk zajistí důkladné a zároveň jemné čištění pleti. Svým neparfemovaným složením je přípravek vhodný k péči o citlivou, suchou a velmi suchou pleť. Obsahuje speciální účinné látky – alantoin, panthenol a vitamin E. Tyto látky váží volné radikály vznikající v důsledku slunečního záření, stresu či znečištěného ovzduší. Antioxidační účinek těchto látek stabilizuje přirozený kožní film, a tím vytváří ochranný plášť pokožky. Pleťové mléko Protective Milk bylo také úspěšně testováno k použití pro citlivou pleť.