Mám ráda červenou barvu v přírodě, je to barva energie, vzrušení, výraznosti. Miluju červnová rozkvetlá maková pole, mám ráda červené tulipány, červánky, co se barví do ruda. Fotky pláží Panjin jsou kouzelné. Moc bych tam chtěla být fotit si tenhle přírodní div, za různého počasí, ráno při svítání nebo odpoledne, když jsou dlouhé stíny. Věřím, že červená pláž musí vypadat skvěle i když je zataženo a prší, šedá, kovová obloha v kontrastu s rudými výraznými plochami. Nebo když je mlha… to musí být jako v nějakém magickém snu. No řekněte sami!
5a53546b36ef7obrazek.jpg

Kde se dá Panjin najít a proč je pláž rudočervená?

Jeden z nejzajímavějších divů naší planety byste našli na severovýchodě Číny, 30 km jihozápadně od města Panjin. Rozlehlé červené pláže tvoří detla řeky Liao-che. Nejde o mořskou pláž s pískem, ale o rozlehlé mokřady delty, kde se mísí říční voda a mořskou. Díky speciálním podmínkám se zde velmi daří rákosu a dalším rostlinám a řasám. Červenou barvu vytváří mořská řasa Suaeda salsa (česky solnička) a to jen na podzim. Nejvýraznější červenou barvou hraje od půlky září, do půlky října. Bohužel není celá přístupná pro návštěvníky, protože se jedná o chráněnou Národní přírodní rezervaci – v obrovském rákosovém mokřadu žije mnoho ohroženým ptáků, například několik ohrožených druhů jeřábů nebo racek černozobý.
5a53549ba936fobrazek.jpg

Zarostlá pláž mění 3x do roka barvu. V létě je zelená, pak se změní na oranžovou a na podzim se rozzáří do ruda. Zčervenalé mořské řasy tu vytvářejí rudý koberec. Odtud název Red beach – červená pláž.
5a5354c41705cobrazek.jpg

Připadá vám krásná? Mně rozhodně ano!

Další články o zajímavých místech:

Instagram: Klara_Blog_Cestovani
Facebook: www.facebook.com/klarablogcestovani

Uložit