Co Vás přivedlo k povolání televizní hlasatelky?
Během studia herectví jsem začala spolupracovat na pořadu O poklad Anežky České a tak jsem se dostala k profesi moderátorky. Když jsem se dověděla o konkursu na hlasatele ČT, přišlo mi to jako zajímavá příležitost, a tak jsem se přihlásila. Vyšlo to, a tak jsem v hlasatelně už sedmým rokem.

Mimo televizní profesi také moderujete různé akce, v čem se více realizujete? Myslím, že jedno bez druhého by asi nešlo, nebo by to nebylo tak úplně ono. Spousta firem, agentur a různých společností mne angažuje na základě toho, že mne znají z televizní obrazovky. Jednak proto, že lidé mají rádi známé tváře, a pak také jistě z toho důvodu, že očekávají zkušenosti, praxi a dobrou úroveň moderování. Díky “živému” moderování zase získávám skvělé zkušenosti a kontakty. Je báječné nahlédnout do tolika oborů.

Práce hlasatelky je docela náročná, mimo jiné třeba i proto, že kamera přidává kilogramy. Vy  působíte velmi subtilně i na obrazovce, jsou to geny nebo životospráva? Pokud mluvíme o hlasatelně, nemám pocit, že by se kila nějak přidávala. Je to možná tím, že jde o malinké studio a člověk je nasvícen jen z jednoho úhlu. Když jsem hostem v televizních pořadech, pak na sobě vidím nějaké to kilčo navíc. Nejvíc mne pak vždycky pobaví reprízy starších dílů Anežky, kde si připadám jak takový malý pumlíč. Jinak mám ve svém běžném denním režimu tolik pohybu, a bohužel někdy i stresů, že nějaké výrazné ztloustnutí mi nehrozí, i když si dopřávám sladkosti. Také běžně nejím knedlíková jídla s moučnými omáčkami. Prostě mi to nechutná. Radši mám přírodní masa, zeleninu, ryby, rýži a čerstvé saláty.

Jak se o sebe staráte? Jelikož jsem maminkou skoro tříleté holčičky, mám svou práci, rodinu a ještě vlastním salon krásy, dá se lehce spočítat, kolik času mám na sebe... Salonem jen tak propluji, abych pořešila všechny resty, a se slzou v oku sleduji proměny našich klientek. Já si musím doslova ukrást trochu času, abych alespoň pečovala o svou image, kterou potřebuji ke své práci. A sport? Tak řekla bych, že jsem přebornicí v běhu za svou dcerou, která neustále testuje veškeré elektronické přístroje, hlínu v květináčích či vodu v záchodě.

Máte malou dceru Natálku, změnilo Vás v něčem mateřství? No, to určitě. Na všechno se dívám úplně jinýma očima. Daleko víc mne rozčiluje politika, víc se zajímám o problémy ve školství, zdravotnictví. Pořád přemýšlím, jak zkvalitnit prostředí, ve kterém Natálka vyrůstá, a když si jdu konečně po půl roce odkládání koupit boty, přijdu domů s fantastickými růžovými kozačkami velikosti 23. Tak asi tak mne změnilo mateřství.

Je Natálka spíš po Vás nebo po Vašem muži? Těžko říct. Oba jsme v dětství byli temperamentní jako ona. Ovšem fyzická podoba je naprosto jasná. Otec jistý, matka nejistá.

Ke své práci jste se vrátila docela brzy po porodu, jak jste to stíhala? Byla jsem nabitá pozitivní energií a obrovským štěstím z mateřství, a tak jsem si myslela, že zvládnu všechno. Natálku jsem kojila a brala ji všude s sebou. Sice jsem práci hodně korigovala, ale stálo mne to hodně sil, a vím, že s dalším dítětem si tyto perné chvilky už nepřipravím. Kolikrát jsem v noci brečela únavou do polštáře.

Podpořil Vás manžel? Velmi. Jenže, když kojíte, tak to za Vás bohužel manžel nezvládne. Mne nejvíc ničilo to noční kojení po třech hodinách, toužila jsem po kontinuálním spánku, ale to jaksi nebylo možné. Můj muž mi ovšem pomáhal maximálně a dosud pomáhá.

Když jste poprvé viděla svého budoucího muže, jak na vás zapůsobil? Tušila jste už tehdy, že se třeba vezmete? Kdysi mi někdo řekl, že když potkám tu pravou, opravdovou lásku, snad na celý život, tak to okamžitě poznám. Od začátku to bude prostě jiné. Toto mohu potvrdit. Když jsem potkala svého muže, hned jsem věděla, že je to člověk, se kterým se zkrátka nechci rozloučit. Potřebovala jsem stále slyšet jeho hlas, mít ho nablízku a tak nějak jsem cítila, že je to nadlouho.

Co Vás čeká v nejbližší době? Momentálně mne čeká spousta práce. Květen mám uspokojivě zaplněn termíny na moderování. Už se ale neuvěřitelně těším na léto a na to, jak Natálka bude pobíhat někde u moře po písku a stavět si hrady. A my si někde ve stínu dáme s manželem drink a budeme myslet jen na samé ptákoviny.  

Reklama