Algarve je nejjižnější provincie Portugalska a díky turistickému ruchu je nejznámější oblastí země v cizině. Rozkládá se od mysu Cabo de Sao Vicente na západě po řeku Rio Guadiana, která tvoří portugalsko-španělskou hranici. Podnebí i krajina Algarve, chráněná ze severu pohořím, se značně liší od ostatních částí Portugalska.

Díky úžasnému pobřeží a mírnému klimatu, které po celý rok ovlivňují teplé mořské a vzdušné proudy z nedaleké severní Afriky, patří k nejvyhledávanějším rekreačním oblastem v jižní Evropě. Svým návštěvníkům nabízí neuvěřitelné spojení zlatavých písečných pláží a dramaticky utvářených skalisek, které se táhnou téměř po celém jeho pobřeží. Vzhledem k velice příjemnému klimatu, kdy teplota teploměru neklesá nikdy pod 15 °C, využívají turisté toto místo po celý rok. V zimě sem jezdí přezimovat převážně Angličané spolu s Holanďany, kteří si toto místo velice oblíbili a stále se sem vrací.

Sezona zde začíná od konce května a trvá až do začátku října. V období července a srpna jsou v Portugalsku prázdniny, a tak se v tomto období sjíždějí lidé z celé země, aby zde strávili svou dovolenou. Vzhledem k tomu, že pobřeží je velice rozmanité, doporučujeme klientům zapůjčit si automobil a vydat se objevovat překrásné pláže, romantické zálivy a zlatá skaliska. Téměř 500 let maurské nadvlády ovlivnilo charakteristiku vesniček a měst, kde dodnes můžete spatřit sněhobílé vily s ornamentálními komíny a zahradami.

Dovolená na Algarve je vhodná pro všechny bez rozdílu. Na své si přijdou milovníci historie, přírody, vodních sportů, ale i gastronomie. Zklamáni nebudou ani vášniví tenisté či golfisté.
Dámy zajisté ocení jedinečnou příležitost - zacvičit si ve vybraných termínech 2x denně aerobik pod vedením zkušených profesionálních instruktorů aerobiku.

Zpestřením pobytu na Algarve - nejen pro děti - je návštěva vodních parků, kde jsou vám k dispozici obří skluzavky, tobogány, bazény atd.

Doslova rájem je celé pobřeží pro rybáře. Velice oblíbený a atraktivní je lov žraloků. Našinec má jedinečnou šanci ulovit svoji největší rybu v životě!
Nádherné scenérie se všem návštěvníkům naskytnou, když se zúčastní polodenního nebo celodenního výletu lodí podél pobřeží. Dáváte přednost autu před lodí? Není problém zajistit půjčení auta dle vašeho přání na pouhý den, či na celou dobu vašeho pobytu.

Ať se již rozhodnete pro poznávací zájezd či pobyt v některém letovisku v jižní části země - provincii ALGARVE, určitě čas strávený zde ve Vás zanechá hluboký zážitek a pocit, že se do Portugalska ještě jednou vrátit prostě musíte...

Názor redakce:
Pokud vám nevadí trochu studenější moře, pak tuto oblast vřele doporučujeme! Pláže jsou naprosto dokonalé a skály, které je většinou lemují, dodávají všemu romantický a drsný ráz.
Nádherné jsou výlety loďkou kolem pobřeží nebo, pokud si půjčíte auto, vyrazte k mysu Cabo de Sao Vicente, který je od pradávna spojován se zeměpisným koncem světa. Kolmé skalní stěny končící v rozbouřeném oceánu tento pocit jistě potvrzovaly.

Pokud vás Algarve zaujalo, či naopak máte jinou představu o své dovolené v Portugalsku, neváhejte a s důvěrou se obraťte na pracovníky cestovní kanceláře Snail Travel. Ochotně vám pomohou při výběru vaší dovolené a společně jistě vyberete památky, zajímavosti či pláže podle vašich představ a snů.

BALÍČEK týdenní aktivní rodinné dovolené na ALGARVE:

 

1. den: Přílet do Fara, transfer do hotelu, ubytování, dle času první pozdravení moře a koupání.

2. den: Lenošení na pláži s širokou nabídkou vodních sportů. Vaše děti, ale i Vy si jistě užijete spoustu zábavy při jízdě na banánu, na nafukovacích kruzích, na vodním skútru či na šlapadle se skluzavkou.

3. den: Dnes se vydáme do zábavního parku ZOOMARINE, který je plný krásných zvířat, a Vaše děti budou zcela jistě nadšeně obdivovat u vchodu překrásně zbarvené obrovské papoušky. Dále nás čeká vystoupení delfínů, lachtanů, tuleňů, dravých ptáků a papoušků. Mezi jednotlivými vystoupeními se ještě stihneme osvěžit koupelí v bazénu s mořskou vodou a naobědvat se v místní restauraci. Samozřejmě nesmíme také zapomenout na jízdu na ruském kole, pirátské lidi, atd...

4. den: Lenošení na pláži. (Pakliže si půjčíte auto, určitě se vydejte na některou z jiných pláží.)

5.den: Dnešní den nás čeká návštěva království skluzavek a tobogánů – vodní park Slide & Splash nebo The Big One.

6. den: Lenošení na pláži. (Pakliže si půjčíte auto, určitě se vydejte na některou z jiných pláží.)
7. den: Relaxace na pláži, stavění hradů z písku a skákání do vln.

8. den: Rozloučení s mořem, odlet do Prahy

 

Cena za celý balíček pro rodinu
2 dospělí + 2 děti do 12 let

od 50.990 Kč

 


Cena balíčku je za celou rodinu a zahrnuje:

* letenky Praha – Faro – Praha na přímém letu (doba trvání 3 hodiny a 10 minut)

* 7x ubytování v apartmánu T1 (ložnice + obývací místnost s vybavenou kuchyňkou)

* 7x polopenze formou švédských stolů včetně nápojů (nealko, víno, pivo)

* transfer z letiště do hotelu a zpět

* služby česky hovořícího delegáta

* pojištění léčebných nákladů v zahraničí

* letištní taxy, bezpečnostní taxy, palivový příplatek

* 1x celodenní návštěva vodního parku Slide & Splash

* 1x celodenní návštěva zábavního parku Zoomarine

 

Cena nezahrnuje:

* připojištění proti STORNU SPORO + 990 Kč (2 dospělí + 2 děti) nebo OPTIMAL + 1.190 Kč (2 dospělí + 2 děti)

 

SNAIL TRAVEL

Veleslavínova 6

110 00 Praha 1 - Staré Město

Tel:        224814567

              224813926

Fax:        224811819

e-mail: info@snailtravel.cz

            www.snailtravel.cz