Dokonalá pleť nejen vypovídá o celkovém zdravotním stavu, ale má také vliv na naše sebevědomí. Přitom skutečně jen velmi málo žen patří mezi vyvolené, které jsou se svým ranním odrazem v zrcadle naprosto spokojené a nemusí před ním denně trávit spousty minut, aby mohly sebevědomě hned po ránu vyrazit do ulic.

Toužíte po pleti krásné jako z alabastru? Pak byste měly vědět, že pokožka funguje trochu jako lakmusový papírek. Jedna z jejích hlavních funkcí je totiž odvádění zplodin z těla, a to 24 hodin denně. A tak i když spíme, naše pokožka neustále pracuje. Abychom jí mohly pomoci, musíme dobře znát její vlastnosti a především typ. Pleť totiž nemusí být jen mastná, suchá nebo normální. Může být i smíšená - tzn. na jednotlivých partiích obličeje jiná. Pak je nutné při péči o ni postupovat obzvlášť opatrně.

Jednou z oblíbených metod „omlazování“ pleti je peeling. Ačkoli se o něm více hovoří až v posledních letech, jedná se o staletími prověřenou technologii. Jeho podstatou je zbavit kůži odumřelých částeček a dovolit tak vydatnější příliv vyživujících látek z krémů, pleťových masek i jiných přípravků. A také umožnit slunci, aby po sobě zanechalo rovnoměrnější stopu.

A jak se má peeling provádět? Především pravidelně, doporučuje se od 25 let věku jednou až dvakrát týdně podle typu pleti. Obzvláště pravidelnost je důležitá, neboť pokožka se neustále sama od sebe obnovuje a buňky, které produkuje, prostupují všemi jejími vrstvami na povrch, kde rohovatí. Peeling  se provádí pouze na odlíčené a dobře vyčištěné pleti obličeje, krku a dekoltu. Na kůži se přitom nesmí tamponkem tlačit, ale jemnými krouživými masážními pohyby se tyto partie masírují (nenatahovat pokožku!). Nakonec se pokožka opláchne vlažnou vodou a ošetří vhodným zklidňujícím krémem.  Je nutné mít na paměti, že po peelingu se pokožka sice dobře opaluje, ale také je citlivější a zranitelnější, takže je lépe např. s návštěvou „solárka“ nespěchat. Správně provedený peeling pleť prozáří, vyhladí, vyčistí a zlepší její strukturu. Při dlouhodobém používání napomůže potlačení povrchových pigmentací a poaknózních nerovností pleti, čistí ucpané kožní póry a zrychluje obnovu pleti. Pokožka má jemnější strukturu, je hladší, jasnější, získává mladší vzhled a přispívá k potlačení drobných vrásek.

 

Co budete k peelingu potřebovat? Dříve byste se neobešly bez speciálního peelingového krému, ale dnes stačí, když si pořídíte tamponky Bel Exfoliating Pads od firmy HARTMANN. Tyto vatové tamponky obsahují polyamidové perličky, které pokožku dokonale do hloubky vyčistí a mechanicky zbaví vrstvy odumřelých kožních buněk. Bel Exfoliating Pads stačí jen navlhčit oblíbeným pleťovým mlékem nebo vodou a vše je připraveno pro dokonalé a jemné vyčištění pleti obličeje, krku i dekoltu. Peeling se provádí jednou až dvakrát týdně podle typu pleti. Při dlouhodobém používání napomůže potlačení povrchových pigmentací a poaknózních nerovností pleti, čistí ucpané kožní póry a zrychluje obnovu pleti.

Tamponky Bel Exfoliating Pads jsou dermatologicky testovány a balení s 35 tamponky lze zakoupit v drogeriích a hypermarketech zhruba od 50 korun.