Foto: Profimedia

Stella Tennant se narodila v roce 1970 jako nejmladší ze tří dětí Tobyho Tennanta a jeho manželky Lady Emmy, dcery současného vévody z Devonshiru. Navštěvovala prestižní dívčí školu ve Skotsku a vyrůstala v podmínkách, které vypadaly jako vystřižené z filmů Rosamundy Pilcher.

Po kurzu základů umění šla studovat magisterský obor na vysoké škole ve Winchesteru, kde zahájila svou sochařskou kariéru. Jméno si ve světě slavných udělala ještě před tím, než se stala modelkou. Kreativní krásku ale nakonec objevil známý fotograf Steven Meisel, který v té době fotil pro londýnské vydání magazínu Vogue.

Mohlo by vás zajímat: Historie Miss v průběhu věků: sexuální ezo koučka a starostka

Tvrdohlavá rebebelka

Stellu pozval na jedno z focení. Když se rozrazily dveře, stála v nich Stella s kroužkem v nosní přepážce a celý štáb zbledl. Na shánění nové modelky už nebyl čas, a tak začaly naléhat na to, aby si Stella piercing vyndala. Jejich přání však nebylo u tvrdohlavé Stelly vyslyšeno, a tak se focení uskutečnilo i s punkovou dekorací. A výsledek vypadal skvěle!

Fotograf Steven Meisel byl jejím rebelantstvím ohromen. Líbilo se mu také, že se na žádné fotografii nechtěla usmívat. Hned druhý den se rozhodl, že ji vezme na focení pro italské vydání Vogue. Stella zpočátku po kariéře modelky vůbec netoužila a agentuře oznámila, že si to ještě musí rozmyslet. Steve o ni ale moc stál a pro agenturu to prý byl nadlidský úkol, přesvědčit ji. Nakonec řekla ano.

S nabídkami se hned v prvních týdnech roztrhl pytel. Stella chodila po přehlídkových molech v Paříži, Miláně a Londýně. Pořád ale nechtěla svému štěstí věřit, sama sobě se příliš nelíbila a pro magazín Elle jednou řekla: „Někdy se jim divím, vůbec netuším, proč mě stále chtějí.“

Konec Claudie, ať žije nová Coco!

Její velký potenciál poprvé objevil a vyzdvihl na výsluní Karl Lagerfeld. Připadalo mu, že má moderní půvab a učinil z ní novou tvář značky Chanel. Stellinou předchůdkyní byla Claudia Schiffer, která prý ze své nástupkyně nebyla nadšená. Pravda je, že neměly vůbec nic společného, ale Karl trval na tom, že je Stellin vzhled více v souladu s moderními trendy. Navíc mu také připomínala samotnou Coco.

Foto: Shutterstock

Mohlo by vás zajímat: Nová kolekce Chanel je inspirovaná Kateřinou Medicejskou nebo filmem Angelika

Stella si ale nenechala stoupnout slávu do hlavy a dobře věděla, že nechce být ve světě modelingu příliš dlouho. Začátkem roku 1998 britská kráska oznámila, že z branže odchází, protože je těhotná. Devět měsíců po narození syna Marcela se provdala za fotografa Davida Lasneta. Měla na sobě krátké šaty navržené Helmutem Langem a svého manžela hned po obřadu sama odvezla autem na hostinu.


Foto: Shutterstock

Po narození dcery Cecily (2001) se opět vrátila do světa módy, zažívala velký comeback a z mola se téměř nehnula. V prosinci loňského roku média oznámila její smrt, která byla až do tohoto týdne nevyjasněná. Její rodina před několika dny přiznala, že si Stella vzala život několik dní po svých padesátých narozeninách sama kvůli psychickým problémům, o kterých věděl ale jen málokdo. Její smutná tvář skrývala citlivou bytost, kterou svět modelingu pohltil.

Reklama