64afce6e4eff5obrazek.png
Foto: Shutterstock

Miriam (50)
Není nic, na co bych vzpomínala víc, než na letní randění. Občas dost tajně a chybí mi to, ne, že bych nebyla s nynějším manželem spokojená, ale když jsem byla hodně mladá, užívala jsem si jak lásku, ta i svobodu. Člověk byl nejen mladý, ale i krásný a kluci se za mnou jen otáčeli. Vlastně se přiznám, že jsem si mohla dost vybírat a kdybych chtěla, na každém prstu bych měla dva chlapce. Nevyužívala jsem toho, ale na trvalý vztah jsem tenkrát nebyla, za to letní úlety, ty byly na letním pořádku. Nebylo to úplně o sexu, ale spíš o randění a mazlení. Těžko říct, jak bych to rozjela, kdybych nepoznala manžela. Musím ale říct, že na to vzpomínám dost ráda a někdy bych to i vrátila.

Martina (35)
Není mi zase tolik, takže si na své letní lásky pamatuju, protože jsem je zažívala ještě nedávno. Teď už vzpomínám ráda, ale tenkrát mi do smíchu nikdy nebylo, protože, jak už to bývá – letní láska většinou končí s koncem léta. Takže jsem ještě dva měsíce potom brečela a nemohla se přes to přenést. Faktem totiž je, že jsem si vždycky někoho našla na dovolené v zahraničí, a i když jsem měla na dotyčného kontakt, nikdy už neměli zájem, asi mě vyměnili za nějakou jinou holku z pláže. Byla jsem trochu naivní husa a vždy jsem si myslela, že to bude nadosmrti. Ale krásný to bylo, to jo, vždycky velká romantika a ta naivita byla vlastně taky roztomilá.

Kristýna (47)
Když se řekne letní láska, vybavím si tu svou současnou. Protože v létě na vesnické zábavě jsem potkala toho pravého, kterého vídám dnes a denně po mém boku. Mám kamarádky, které přes léto kluky střídaly a pokaždé zažívaly úplně něco jiného, já byla vždy rodinný typ a věděla jsem, že to takhle nechci. Když už jsem si svoji první lásku našla a kámošky skoro oslavovaly, že budu jako ony, byl z toho opravdu ten pravý dlouholetý vztah se třemi dětmi, domečkem a zahradou, tak jak je to v pohádce. Takže já na svou první a jedinou lásku vzpomínám nádherně.

Dana (66)
Teď se přiznám k něčemu, k čemu bych se jen tak někomu nepřiznala, tedy tenkrát. Já měla dvě letní lásky v jedno léto – a najednou! Jeden večer jsem trávila s jedním, druhý večer zase s druhým. A nejlepší na tom bylo, že se vzájemně znali. Docela dlouho jsem to držela v tajnosti a bavilo mě to, až do té doby, než to prasklo a vykašlali se na mě oba najednou. Co jsem si myslela a co jsem mohla čekat? No, je pravda, že mi bylo 17, takže rozumu jsem v té době asi moc nepobrala, ale fakt mě tohle střídání a asi i ten adrenalin bavil. S jedním jsme chodili na lodičky a pozorovali západ slunce, druhý mě zase bral na večeře a docela často mi něco kupoval. Jeden byl klidný, druhý zase divoký. Měla jsem všechno, co jsem chtěla. Jsem ráda, že jsem to zažila a teď to vyprávím svým dospělým vnoučatům, dost se tomu smějí.

Milena (28)
Vždycky jsem si přála zažít letní románek jako ve filmu Pomáda. Možná to je ten důvod, proč jsem to nikdy neokusila, moc jsem se na to upínala. Nějaká letní randíčka mám za sebou, ale nic dle mého očekávání. Vlastně žádnou letní lásku neznám, představuji si to jako nevinné oťukávání, běhání po louce, piknik v trávě a to všechno tak trochu nezávazně. Protože jsem si našla vztah přes seznamku a i přesto, že to bylo v létě, vlastně tam nic tak romantického nebylo. Rozumíme si, máme se rádi, ale ty hezké začátky mi trochu chyběly.

Zdroj: respondentky Miriam, Martina, Kristýna, Dana a Milena

Čtěte také:

Reklama