Kanárský ostrov Fuerteventura je proslulý zejména pro svůj klid a nekonečné pláže s jemným bílým pískem a křišťálovou vodou všech odstínů modré.
Tento ostrov znají také vyznavači surfingu, protože zde stále vane svěží vítr – proto je díky těmto podmínkám ostrov nazývaný jako větrný.

Příroda tu je pustá a krásná.
Můžete zde jen tak rozjímat, opalovat se nebo se oddávat vodním sportům, ale také se můžete vydat trochu poznávat krásy ostrova.
Ze všech Kanárských ostrovů má právě Fuerteventura nejrozlehlejší pláže, které se díky odlivu stávají doslova kouzelnými.
Na mělčině po okraji břehu vznikají teplé mořské kaluže, kde se můžete stovky metrů procházet a brouzdat se s nohama po kotníky v teplé vodě.
Navíc díky nerovnému dnu zde při odlivu vznikají malé romantické ostrůvky, kde se můžete zastavit, koukat do vlnek či na západ slunce.
Tyto ostrůvky a „kaluže“ si oblíbí hlavně malé děti, pro které se okamžitě stávají dobrodružným rájem.

Mezi zdejší krásy patří i města, která – včetně toho hlavního – jsou na rozdíl od turistických středisek spíše klidná, o to však příjemnější pro procházky nebo posezení v místní restauraci…
Někdy máte pocit, že se zde zastavil čas …..vše je v klidu a v pohodě, žádný stres a shon.

Puerto del Rosario je hlavním městem Fuerteventury od roku 1860 a je vystavěno kolem přístavu.
V jeho okolí najdete příjemné promenády, parky a klidné uličky.
Dominantou města je kostel zasvěcený patronce Virgen de Rosario.
Ve dne i v noci nabízí Puerto del Rosario uspokojení jak vašich chuťových pohárků, tak touhy po zábavě a po povyražení.
Bývalým hlavním městem ostrova je Betancuria, založená v roce 1405 dobyvatelem jménem Jean de Bethencourt.
Hlavní stavbou starobylého městečka je kostel Svaté Marie, který pochází z roku 1426, ale na konci 16. století byl spolu s většinou města poničen piráty a přestavba byla dokončena až v roce 1691.

Historická část města nabízí nejen milé hospůdky, ale také nesčetné prodejny s místním rukodělným zbožím, kde můžete pozorovat zručné řemeslníky při práci.
Nezapomeňte se také podívat na bývalý místní klášter, jehož střecha byla prodána v období sucha, aby měli mniši co jíst a pít a který byl opuštěn v roce 1937 na příkaz španělské královny Isabelly II.

Dalším zajímavým místem, kde se potkáte s historií, je Antigua, kde stojí za návštěvu především kostel věnovaný Virgen de la Antigua, který by postaven v roce 1785 a je otevřen veřejnosti od časného rána do pozdního odpoledne.
Zajímavým místem je také mlýn a domy v jeho okolí, kde se nachází také místní muzeum a prodejny suvenýrů.
Antigua patří k nejstarším městům ostrova a za zmínku stojí i fakt, že nakrátko se stala i hlavním městem Fuerteventury – a to v roce 1812 a pak ještě od roku 1835 do roku 1836.

Na Fuerteventuru a další Kanárské ostrovy se můžete vydat s naším největším touroperátorem pro tuto oblast – cestovní kanceláří Canaria Travel.
Více informací najdete na adrese www.canariatravel.cz, kde můžete také zadat vyhledávání nejvhodnějšího zájezdu podle nejrůznějších parametrů, nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 6, případně na telefonu:
+420 / 2 / 24 94 70 00 nebo +420 / 2 / 24 94 65 59.   

  
Reklama