Klidně bychom si mohly klidně připít na ten skvělý vynález, jemuž říkáme jednoduše zdravíčko. Co vy na to, milé dámy? Málokterá z nás se bez něj obejde. Aby ne, když nás dělá zdravější a svěžejší. Alespoň na pohled.

Podle čeho si ale vybrat správný odstín a jak postupovat, aby naše líčka byla co nejkrásnější?

Tvářenky jsou v podstatě tónovacím pudrem, kterým můžete zároveň dotvarovat svůj obličej. Můžete je mít ve formě pudru nebo krému.

Platí pravidlo: pokud pleť pudrujete, používejte i pudrovou tvářenku. Nejlépe se tento styl hodí pro večerní líčení.
Jestliže zvolíte jemný tónovací podklad nebo jen denní krém s trochou krémového korektoru a chcete zachovat přirozenost, tedy bez pudru, použijte krémové zdravíčko. Nanášejte postupně.

V létě můžete na tváře použít i takzvanou multifunkční tyčinku, s jejíž pomocí rozjasníte oči, tváře i rty. Oblíbeným výrobkem v tomto ročním období je bronzový pudr, kterým můžete pleť tónovat do ryzích hnědavých tónů. Snažte se nanášet hnědý pudr jen lehounce, předejdete tak příliš tmavému obličeji.

Barva
Barvu tvářenky vybírejte podle odstínu svých růžolících tváří. Zdravíčka pak budou působit přirozeně. Už neplatí, že tvářenka musí ladit s rtěnkou. Současný trend velí - přirozenost!

Pudrovou tvářenku nanášejte větším hustým štětcem na spojnici: koutek rtů - vrchol ucha. Vynechte od rtů cca 2 cm a naneste plochým štětcem směrem od rtů až k hranici vlasů. Po nanesení tvářenky přepudrujte stopu sypkým pudrem. Tvářenka se spojí s podkladem a docílíte velmi jemného vzhledu bez ostrých okrajů. Lehce naneste i do koutů na čele a na bradu. U krémové tvářenky postupujte tak, že ji nejprve prstem jemně natečkujte na lícní kosti a snažte se poklepem rozetřít do ztracena. Výsledný efekt je pak dokonalý.

Jak ne!
Styl Marfuška. Ohraničené okraje nebo příliš sytá barva budou vždycky k smíchu. I špatně umístěná „barva" může nadělat víc škody než užitku. Jedna žena si nanášela tvářenku vždycky přímo pod oči. Bohužel tím tvaru svého obličeje moc nepomohla. Pod oko by měl naopak přijít světlý pudr, který pohled prozáří.

A co vy, milé ženy-in?
Používáte tvářenku?
Krémovou nebo pudrovou?
Nebo máte líčka jak jablíčka od přírody a tvářenku nepotřebujete?
Napište nám!

Reklama