vareni1

Finalistky České Miss jsou nejen krásné, ale měly by být i všestranné. Jak se umějí otáčet v kuchyni, otestoval kurz vaření, který absolvovaly na soustředění v Thajsku. V hotelu AETAS Lumpini v Bangkoku, kde byly ubytované, si je vzali do parády místní šéfkuchaři. Jak ale vaří ony samy doma? Tady máte jejich odpovědi.

vareni2

1. Kristýna Kubíčková, 18 letá studentka z Ostravy

Pro rodinu a pro přítele vařím každý den, někdy i dvakrát denně. Dokážu uvařit ze všeho, co je doma. Jsem hodně kreativní, což vlastně být musím, když jako cukrářka vytvářím dorty. Ráda peču všechny sladkosti, je mi jedno jaké. Nedělám je totiž pro sebe, ale pro své blízké. A pak mám radost, když mají radost oni.

kristyna

2. Lucie Dušková, 19 letá studentka z Plzně

Vařím a baví mě to. Úplně nejraději asi nějaké maso se sýrovými omáčkami. A experimentuji při tom s chutěmi. Mám totiž ráda výrazná kořeněná jídla, takže v Thajsku si pochutnávám. Vařím tak, aby to chutnalo mně, ale jestli to chutná i ostatním lidem, nevím. J

lucie

3. Natálie Kotková, 21 letá studentka z Prahy

Vařím ráda, ale vadí mi, že to bere moc času. Dám jídlo do trouby, ale mám hlad, takže se mezitím najím něčeho jiného. Ideální je pro mě tedy „hotovka“ od maminky, kterou můžu hned sníst. Nebo vařit pro někoho. Pro sebe mě to nebaví. Ale když už vařím, mám ráda lehčí jídla. Třeba rýži s masíčkem a zeleninou, nebo si dělám i své kari po „Kotkovsku“. Zvládám i dezertíčky, ale nic extra. Ráda si někam na jídlo zajdu.

natalie

4. Andrea Bezděková, 22 letá studentka z Náchoda

Já toho v repertoáru sice moc nemám, ale vaření mi nevadí. Ale třeba do svíčkové bych se asi nepustila. Baví mě třeba zkoušet nové dortíky, samozřejmě nějaké zdravější. J Třeba takový mrkvový.

andrea

5. Nikola Kovaříková, 22 letá studentka z Napajedel u Zlína

Vařím spíše těstoviny, nic složitého. Ale českou klasiku bych asi zvládla, i když třeba na svíčkovou si moc netroufám. Babička se mě ji sice pokoušela naučit, ale tím, jak vaří „od oka“, nezapamatovala jsem si tak úplně všechny ingredience. Když jsem se o ni tedy jednou pokoušela, dalo se to sice sníst, ale nebylo to dokonalé… Já ale ráda peču. Občas nějaký koláč, štrůdly a tak. Nebo i cheese cake, který mám ráda.

nikola

6. Šárka Zdvořilá, 19 letá dívka věnující se oboru hotelnictví z Orlové–Lutyně

Peču a vařím moc ráda a úplně nejraději, když nikdo není doma. Nemluví mi do toho, nepletou se mi pod ruce a neujídají. J Moc ráda obměňuji třeba kuřecí maso. Naposledy jsem jej příteli naservírovala na víně s chilli olejem, okořeněnými pečenými bramborami a dresinkem.

sarka

7. Adéla Rezková, 21 letá studentka z Uherského Hradiště

Když jsem chodila do skautu, byly jsme s kamarádkou nadšené kuchařky, které vařily pro ostatních 50 lidí. Ale řekla bych, že tam jsem si to tak nějak „odvařila“ a teď už mě to v malém množství moc nebaví. Nedokážu to totiž odhadnout a navařím toho tolik, že to jíme týden. Tak raději nevařím vůbec. Ale thajská kuchyně by mě asi vařit bavila, protože to všechno vypadalo jednoduše.

adela

8. Michaela Hávová, 22 letá studentka z Prahy

Upřímně, já jsem zrovna takový „nevařič“. Nemám totiž potřebu vařit, protože zatím bydlím s rodiči. Když už něco uvařím, tak příteli. Ale nebaví mě dělat takové ty tradiční věci, spíš experimentovat. Naposledy mě nadchlo třeba sushi.

michaela

9. Vendula Neumannová, 23 letá studentka z Velešína u Českých Budějovic

Ano, vařím každý den, když mám čas. Ne tedy typicky českou kuchyni, na kterou si ráda občas zajdu k mamince. I když bych třeba klasickou omáčku asi dokázala. Preferuji totiž, také kvůli zdravotním problémům, lehčí a zdravá jídla. A kvůli nedostatku času také jídla rychlá.

vendula

10. Dominika Košťálová, 22 letá studentka z Českých Budějovic

Snažím se vařit, ale většinou jen sama pro sebe. Třeba těstoviny a celkově lehčí jídla. Jinak pro celou rodinu vaří mamka. Třeba takovou svíčkovou jsem ještě nezkoušela. Ale strašně ráda peču. Klidně i dvě buchty za jeden den.

dominika

Čtěte také:

Reklama