V rámci svého evropského turné vystoupí dnes večer v pražské Tesla Areně britský zpěvák James Blunt.

Jeho vystoupení doprovázejí pochvalné recenze, takže se čeští fanoušci jistě mají na co těšit.

Šňůra po Evropě má propagovat zpěvákovo druhé album All The Lost Souls, které vyšlo loni na podzim. Pro koncert ale vybral písně i ze své předchozí desky.

Pod střechou Tesla Areny tak zazní skladby jako 1973, I Really Want You, Same Mistake nebo Annie. Blunt nezklame ani romantické dívky a zazpívá svůj zatím jednoznačně největší hit You're Beautiful.

Tato píseň byla prvním britským songem, který se dostal do čela americké hitparády od roku 1997, kdy se to povedlo Eltonu Johnovi se skladbou Candle in the Wind. S ním kritici Blunta, který sází na směsici bělošského soulu, jazzu a rocku, také často srovnávají.

James Blunt patří k nejpopulárnějším a velmi úspěšným hudebníkům současnosti.

Za tři roky se prodalo 11 milionů kusů jeho debutového alba Back to Bedlam. V 18 zemích se dostalo na vrchol hudebního žebříku, v 35 pak do první desítky nejprodávanějších alb.

Blunt byl nominován na pět cen Grammy. Získal dvě ceny MTV Award a dvě Brit Awards.

Předskokany na pražském koncertě budou český hudebník David Deyl a britské trio The Bishops. Australská zpěvačka Sandrine, která už nahrazovala původně oznámeného Teddyho Thompsona, ze zdravotních důvodů odřekla celé turné. To pokračuje po Praze ve Vídni a zakončeno bude 6. listopadu ve francouzském Dijonu.

Po skončení evropské šňůry se Blunt chystá do Kanady.

Britský zpěvák nekoncertuje v Praze poprvé. Před dvěma lety vystupoval v Lumbeho zahradě na Pražském hradě, kam zavítalo na deset tisíc posluchačů.

Reklama