masky z lednice

Když jsem byla malá, tak se mi vždycky moc líbila teta, která si po škrabání salátových okurek přikládala slupky na obličej. Vypadala jako indiánská náčelnice a já jsem tehdy nemohla pochopit, proč to dělá. Dnes si sama občas ráda připravím masku z domácích surovin, které jsou vždycky po ruce a výborně pleti pomáhají.

Masky připravujte z čerstvých surovin, těsně před použitím. Nespotřebovanou masku můžete nanést na ruce nebo dekolt, kterým určitě také pomůže. Před aplikací masky si důkladně vyčistěte obličej, a až poté masku aplikujte. Poté si udělejte pohodlí, zapněte třeba nějakou relaxační hudbu (a vypněte děti) a masku nechte v klidu působit.

Po doporučené době působení masku stáhněte papírovými kapesníky, případně navlhčenými vatovými tampony a zcela čistou pleť ošetřete oblíbeným krémem na obličej.

Jablková maska

Pomáha suché a ochablé pleti.

1 menší jablko
1 lžička kvalitního medu
1 lžička mletých ovesných vloček

Jablko nastrouháme najemno a smícháme s medem a ovesnými vločkami. Směs pořádně propracujeme a nanášíme na obličej. Necháme působit asi 20 minut.

Banánová maska

maskaPomáhá zvlhčit pleť.

1/2 banánu
2 lžíce tučného tvarohu
2 lžíce mléka

Zralý banán rozmačkejte v misce a přidejte tvaroh a mléko. Masku naneste na obličejte a nechejte působit, než úplně zaschne. Poté smyjte.

Jahodová maska

Osvěží unavenou pleť.

několik jahod
1 bílek

Jahody rozmačkejte v misce nebo rozmixujte v kuchyňské robotu. Z bílku ušlehejte tuhý sních a přimíchejte do jahod. Pokud by maska byla příliš řídká, tak ji po nanesení zakryjte jemným papírovým kapesníčkem. Nechejte působit 20 minut a poté smyjte.

Avokádová maska

Pomáhá citlivé a stárnoucí pleti.

1 zralé avokádo
1 lžíce citronové šťávy
1 lžíce tužšího medu

Dužinu avokáda rozmačkáme v misce a přidáme citronovou šťávu a med. Masku naneseme na obličej a necháme působit 20 minut.

Maska z petržele a celeru

Působí výborně na mastnou pleť.

1/4 menšího celeru
1 malou petržel
1 bílek

Celer i petržel nastrouháme na jemném struhadle nebo rozmixujeme v robotu (ten druhý způsob se mi osvědčil více). Ušleháme tuhý sníh z bílků a přidáme k zelenině. Tuto směs důkladně promícháme a naneseme na obličej. Necháme působit 20 minut.

Mandlový peeling

Ocení každá pleť.

1 lžíce tvarohu
1 lžíce mletých mandlí

Suroviny smícháme dohromady a touto směsí krouživými pohyby přejíždíme po obličeji. Tímto odstraníme odumřelé buňky a pokožku prokrvíme. Pokračujeme tak dlouho, než budeme spokojeni s výsledkem a budeme mít pleť jako miminka. :-)

Krásnou pleť přeje elly.

Reklama