shutterstock-459672763.jpg

Foto: Shutterstock

Eugenia Zoloto je umělkyně, která z papíru tvoří nádherné šaty v životní velikosti. Používá základní řezací náčiní, aby obyčejný kus papíru přeměnila v šaty snů. Od splývavých bílých až po strukturované černé.

Eugenia sídlí na Ukrajině a je samouk. Papírové vystřihovánky objevila během studia na univerzitě. Od té doby jsou její výtvory čím dál tím složitější a větší. „Zbožňuji impresionisty a pochopila jsem, že hlavním cílem mého umění bylo zaujmout lidi, ukázat krásu papíru, různé přírodní motivy a trochu fantazie,“ vysvětluje pro My Modern Met.

„Inspirují mě zvláštní sny, dobré filmy, obálky knih, fantastické osobnosti. Raději dělám papírové šaty, protože miluji haute couture,“ dodává umělkyně, jejíž fantastické papírové oděvy se vyznačují ženskými siluetami a řadou zdobených vzorů založených na flóře a fauně. Kromě vystřihovánek šatů se Eugenia věnuje i mnoha dalším dílům, která jsou neméně krásná.

Zdroje: Instagram/Eugenia Zoloto, My Modern Met

Reklama