Masivní dřevo je oblíbený materiál pro nábytek do ložnic i dětských a studentských pokojů. K hlavním přednostem dřeva patří bytelnost, zdravotní nezávadnost a dlouhá životnost. Díky jedinečné struktuře dřeva je každý kus masivního nábytku originál. Přírodní dřevo významně dotváří mikroklima interiéru, dodá prostoru na útulnosti a v ložnici podpoří příjemný spánek.

K nejoblíbenějším dřevinám pro výrobu postelí patří dlouhodobě buk – jak klasický, tak i „barevnější“ jádrový. Oblibě se těší jak přírodní provedení, tak i barevné odstíny. Dříve oblíbené odstíny imitující třešeň nebo olši dnes nahrazují tlumenější barvy například ve stylu ořechu, kávy nebo odstíny s nádechem do šedé. Stálicí je nadčasová bílá nebo bělené provedení, které v interiéru dovolí i výraznější kombinace s jinými barvami. Další často poptávanou dřevinou je dub, který se opět vrací do módy. Masivní dub je oblíbený pro své krásné odstíny, strukturu, tvrdost, odolnost a velmi dlouhou životnost. Můžete si dopřát i trochu exotiky a pořídit si postel např. z malajského dubu.

Inspirovat se můžete v JMP Studiích zdravého spaní, kde najdete širokou nabídku postelí i kompletních ložnic z masivního dřeva. U většiny modelů na výběr několik rozměrů lehací plochy lůžka i barevných odstínů. Zákazníci v poslední době často poptávají postele vyšší lehací plochou nebo s vyšším čelem u hlavy. Postel by měla být dominantou ložnice, i když je samozřejmě vždy třeba vzít v úvahu velikost daného prostoru. Proto mají některé postele i subtilnější konstrukce vhodné právě do menších prostor. A pokud je opravdu málo místa, tak lze i trvalé spaní řešit pomocí kvalitní rozkládací postele.

 

JMP Studio zdravého spaní® 

www.loznice.cz

 

Postel Vera z masivního buku nebo dubu.

vera

Postel Flores z masivního malajského dubu.

flores

Rozkládací postel Sam z masivního buku.

sam