Měla bych tu pro vás pár rad - kdy je ten nejlepší čas pro mytí vlasů, lakování nehtů nebo masáž. Musím říci, že bych se tímto budíkem nebo kalendářem řídit moc nemohla.

Zdá se vám, že pleť ani barva vlasů nejsou dostatečně zářivé a depilace bolí víc než normálně? Zkontrolujte, zda jste si zkrášlování správně načasovala!


Která denní doba je nejvhodnější na…


Sprchování studenou vodou

Jednoznačně ráno.

Večerním sprchováním možná ušetříte cenné ranní minuty, ale zároveň se připravíte o vydatný zdroj energie. Proud vody totiž báječně masíruje tělo a stimuluje nervová zakončení. Povzbudivé účinky můžete ještě zvýšit použitím sprchového gelu s masážními mikrogranulemi, případně lufou nebo masážním kartáčem. Kdy se během dne svlažíte znovu, záleží jen na vás, ale ranní dávku rozhodně nevynechávejte!
Mytí vlasů

Nejlépe ráno.

Logika velí: Dáte-li účesu žádoucí tvar hned po ránu, budete se cítit celý den dobře. Jestliže totéž podniknete večer, během noci kadeře nevyhnutelně zválíte a ráno budete mít plné ruce práce s napravováním „škod"… A hlavně: Lehnete-li si s čerstvě umytými vlasy na polštář, zvýší se produktivita mazových žlázek. Tím pádem hrozí, že budou prameny rychleji mastné. 


Úpravu obočí

Hned po umytí obličeje.

Pleť je měkká a póry zvětšené… Převedeno do praxe: Vytržení chloupků rašících mimo pole vašeho zájmu zkrátka nebude v tuhle chvíli tak nepříjemné. Kdybyste se i přesto zajíkala bolestí, zchlaďte obočí kostkou ledu, ošetřete ho zklidňující pleťovou vodou a poté krémem. 


Péče o pokožku

Po osprchování.

Neexistuje vhodnější chvíle, kdy na pokožku těla „zaútočit" zpevňujícími a zeštíhlujícími zbraněmi – právě teď je totiž dobře prokrvená, a tedy ideálně připravená. Hned po osušení naneste třeba přípravek, který přispěje k tomu, abyste měla krásně tvarovanou pevnou postavu, a postupně odbourává i celulitidu. Ještě než opustíte koupelnu, postarejte se také o pleť obličeje. Jelikož pára otevírá póry, účinné látky se snadněji propracují do hloubky. Pokožka totiž kromě péče vyžaduje i ochranu před slunečním zářením a SPF potřebuje aspoň půl hodinky, než začne působit.


Líčení

Čtvrt hodiny po sprše.

Zatímco spíte, hromadí se pod víčky voda a normálně trvá přibližně hodinu, než se zase přirozeným způsobem rozptýlí. Abyste nemusela jít do práce s „pytlíky" pod očima, použijte navlhčené sáčky s heřmánkovým čajem nebo relaxační tampony s bílým čajem. Stačí je položit na víčka a asi deset minut odpočívat.

Hned poté je záhodno začít s make-upem. Mezitím se totiž, obrazně řečeno, vzpamatoval přirozený tuk v pleti a začal znovu vytvářet jemný film, který ji krásně vyhladí. Zbytek obstará podkladová báze. Jelikož obsahuje jemné částečky odrážející světlo, ospalou tvář okamžitě rozsvítí. S dalším „vybarvováním" tváře pak pokračujte, jak jste zvyklá.


Nanesení parfému

Před oblékáním.

Parfém potřebuje přímý kontakt s pokožkou, protože teprve teplotou těla se vůně uvolní a začne se rozptylovat. Pokud není vůně těžká a kořeněná, můžete ji kolem poledne použít znovu.


Masáž

Nejlépe odpoledne.

„Pokud se vám víc hodí doba před obědem, objednejte se nejdříve na 11. hodinu. Tělo se příjemně naladí na celý den. Před polednem je vhodná klidnější ajurvédská nebo orientální masáž. Jestli se chystáte na lymfodrenážní nebo zeštíhlující ošetření, případně na peeling, naplánujte si je na odpoledne. No a k večeru je výborná masáž hlavy nebo nohou, zkrátka cokoli zklidňujícího, co vás ukolébá ke spánku a při čem nemusíte nijak spolupracovat.“


Odlíčení

Před sportem a večer.

Kůže bez vrstvy šminek lépe dýchá. Ani pot a nečistoty, kterými se pleť při sportu zanáší, nejsou v kombinaci s make-upem nic příjemného. Myslete však na hydrataci – ta by totiž měla následovat po každém odlíčení. „Pokud se chystáte do solária, počítejte s tím, že s make-upem se obličej opálí méně.

 

Lakování nehtů

Minimálně hodinu před spaním.

Předpokládáme, že o strukturu ložního prádla vtištěnou do laku na nehtech nijak zvlášť nestojíte. Přesto se vám to občas podaří? Takovým koncům předejdete, když si na sebe uděláte čas asi hodinku před zalehnutím do postele. Nejdříve je třeba nehty důkladně odmastit, nejlépe šedesátiprocentním lihem – v odlakovačích totiž bývají oleje. Poté naneste podklad, dvě vrstvy laku a nakonec svrchní vrstvičku lesku. Není to málo, takže buďte při schnutí trpělivá.

 

Regenerační krémy

Okolo desáté večer.

Zhruba dvě hodiny před půlnocí pleťové buňky přepínají na „nápravný režim". Kůže lépe přijímá účinné látky, buňky se snadněji regenerují a hojí. Bonus: Teplota pokožky se v noci mírně zvyšuje a zlepšuje se i její schopnost vstřebávat prospěšné látky. Abyste dosáhla co největšího efektu, nejdřív tvář opláchněte teplou vodou a krém trochu nahřejte v dlaních. Zpevní a zvlhčí pokožku a nabízí nádherně svěží pocit po probuzení.

 

Péči o ruce a nohy

Těsně před spaním.

Vedle postele natrvalo „ubytujte" přípravky k péči o nohy, ruce a nehty. Před usnutím vždycky nakrémujte chodidla, případně přes ně ještě natáhněte bavlněné ponožky – v teple se krém lépe vstřebá. Stejnou pozornost věnujte i rukám a kůžičkám nehtů. Ráno budou jako ze sametu.Co tomu říkáte, milé ženy-in?
Provádíte tyto procedury v určitou hodinu?
Nebo je vám to jedno?
Je něco, co je vám z našich rad vyloženě proti srsti?
Dala byste vy sama nějakou osobní zkušenost k dobrému?