Plastická chirurgie je pro jednoho zbytečnost, pro druhého výnosný obchod a pro dalšího jediná možná pomoc při zdravotních (nejen psychických) problémech. O tom, že se pod rukou šikovného odborníka mohou dít úplné zázraky, se můžete přesvědčit i vy.

 

„Obor plastické, respektive estetické chirurgie u nás v posledních letech zažívá nebývalý rozmach,“ tvrdí jeden z našich špičkových odborníků Kamil Urban. Podle něho za tím stojí zvyšující se životní úroveň i lepší informovanost obyvatel. „Naše plastika má celosvětově dobrý zvuk a určitě i to přispívá k vzniku a prosperitě řady prvotřídních pracovišť, kde může klient očekávat maximálně profesionální přístup.“

 

Plastický chirurg se nevěnuje pouze kosmetickým úpravám, ale také odstranění problémů spojených s následky těžkých úrazů a nemocí. Přesto je pro mnoho lidí termín „plastika“ jakýmsi synonymem k aplikované kosmetické a estetické chirurgii. Obdiv krásy lidského těla je dnes možná ještě větší než v antice a není se čemu divit, že nejedna žena, ale i muž se nechají pomocí moderní medicíny „vylepšit“.

 

„Není lehké jednoznačně říct, jaké zákroky jsou vykonávané nejčastěji,“ pokračuje doktor Urban v odpovědi na otázku, které zákroky patří k těm nejfrekventovanějším. Z vlastní praxe mohu uvést abdominoplastiku, tedy operaci břišních partií, různé druhy liposukce, augmentaci (zvětšování např. prsou nebo rtů, pozn. red.), úpravy nosu nebo laserovou depilaci.“

 

Zákroků, které plastická chirurgie nabízí, je skutečně celá řada. Odstraňování nadměrného pocení, chrápání, léčba chronické rýmy, transplantace vlasů, permanentní make-up, zavádění obličejových implantátů, korekce jizev, odstraňování tuku, celulitidy, znamének a kožních výrůstků, vrásek a kruhů pod očima, povislých očních víček, operace hýždí a lýtek nebo třeba rekonstrukce panenské blány, to všechno je pouze pár příkladů uplatnění tohoto medicínského odvětví.

Ceník zákroků:

Operace břicha (abdominoplastika): 7.000–46.800,-

Face-lift: 12.000–59.500,-

Korekce jizev: 50–8.000,-

Laserové odstranění chloupků: 200–18.000,-

Laserová léčba akné: 50–40.000,-

Odstranění kožních výrůstků laserem: 300–10.000,-

Klasická liposukce: 2.500–13.900,-

Liposukce laserová: 30.000,-

Modelace prsou: 15.000–39.400,-

Obřízka: 6.000–14.000,-

Operace nosu: 6.000–35.200,-

Operace očních víček: 5.000–22.000,-

Operace rtů: 4.000–25.000,-

Permanentní make-up: 1.000–6.900,-

Transplantace vlasů: 40–100.000,-

Zmenšení prsou: 18.000–35.100,-

Zvětšení prsou: 14.000–70.000,-

Zdroj: www.plasticka-chirurgie.info


Nicméně platí, že za krásu se platí, a není to zrovna málo. Jako by nestačilo, že se pro ni musí vytrpět i nějaká ta bolest. Zjišťovali jsme orientačně ceny, za které je možné podstoupit jednotlivé vybrané úkony. Pravdou zůstává, že se jednotlivá zařízení v cenách liší i v řádech desítek tisíc a často se platí za zkušenosti a věhlas daného operatéra. Navíc je třeba vzít na vědomí, že ceny nemusí vždy zahrnovat předoperační vyšetření, pobyt na lůžku, narkózu či samotné ocenění lékaře.

 

Jak si vybrat toho správného chirurga, potažmo zařízení? Na to doktor Kamil Urban odpovídá: „Je to jako se vším, takže nejlepší je asi osobní doporučení. Navíc je tu řada uznávaných odborníků, kteří svou zkušeností a odbornou akreditací mohou ručit za výkon lékařů na svých pracovištích. Určitě bych doporučoval při rozhodování navštívit více klinik, pravidlem bývá možnost nahlédnout do obrazových portfolií lékařů. A samozřejmě jde i o to, jaký přístup ze strany lékaře vyhovuje klientovi nejvíce, což se projeví již při předběžných osobních pohovorech.“
 

Máte zkušenosti s plastickou nebo estetickou chirurgií? Uvažujete o podstoupení nějakého zákroku? Jak se vám líbí úpravy dam na obrázcích?

Reklama