Když se Elena Pasquale, členka italské rodiny, která ovládá Karlovarské minerální vody, rozhodla přebudovat palác mezi Jungmannovou a Vladislavovou ulicí v Praze 1 na multifunkční komplex s obchody, luxusními byty a kancelářemi, první, koho oslovila, byla Iveta Fabešová. Palác Rosetta je jednou z nejvýraznějších staveb v Jungmannově ulici, i díky své typické schodovité fasádě ve stylu art deco. Jeho rekonstrukce nejen pozvedne historickou hodnotu místa, ale také díky pasáži propojí Vodičkovu ulici s Národní.
 
“V tolik uspěchaném prostředí dvou tepen hlavního města jsme chtěli lidem dopřát místo, kam si mohou přijít odpočinout a odměnit se. Na rozdíl od kaváren, kde se lidé často staví jen na rychlou kávu, v cukrárně si mohou dopřát chvíli klidu,” popisuje Iveta Fabešová, s jakým záměrem otevírá třetí pobočku francouzské pattiserie IF Café. “Proto celý interiér IF Café realizovala italská firma CierreEsse kompletně na klíč. Vše je vyrobeno z přírodních materiálů, nebo v materiálech nejvyšší kvality,” popisuje Iveta svůj nový prostor.  “Celý koncept IF Café od stylu interiéru, jeho barevnosti, prezentace výrobků, až po takové detaily, jako je vlastní porcelán či sjednocené uniformy personálu, je promyšlený do nejmenších maličkostí,” dodává Fabešová.

Dezerty jsou v IF café vystaveny jako klenoty v klenotnictví

“Málokdo to ví, ale moje příjmení už dávno oficiálně není Fabešová, ale Ševečková,” usmívá se Iveta, která má na starosti cukrářské know-how, zatímco její muž řídí firmu Avanero, která zajišťuje prvotřídní italské stroje na výrobu zákusků a zmrzlin, a také vitríny a kávovary. Jedno bez druhého by tedy rozhodně nebylo možné. 

Ochutnaly jsme novinku - dezert citrón

Na otevření nové cukrárny nám Iveta představila také svůj nový dezert a tím je tento nádherný citrón. Inspiraci našla u jednoho z nejlepších světových curkrářů, Francouze Cédrica Groleta, který spustil trend dezertů - chutnám tak, jak vypadám. Tudíž správně tušíte, že citrón chutná sladkokysele a kromě základní ingredience je tam také bílá čokoláda, jemná pěna a ovocná náplň s přidaným ovocem passion fruit.

Cédric Grolet dokonce vydal knihu s recepty na 45 různých druhů zákusků ve tvaru ovoce. Najdete v ní višně, naleštěná zelená jablka, broskve, citróny, jahody a další recepty na jeho skvělé dezerty nejen ve tvaru ovoce. Nejspíš můžeme čekat, že v IF café, se brzy objeví i další druhy ovoce. Na citrón zajděte určitě, ten je naprosto výtečný a osvěžující.

Uložit

Reklama