Když jsem tyto alarmující zprávy četla na sociálních sítích, vzpomněla jsem si na svou drahou kamarádku, která nedávno zemřela, ale před tím mě varovala. Hlavně neměj na zahradě anglický trávník, je to takový nesmysl, a zabíjíš tím motýly! Tehdy jsem si myslela, že tak trochu blázní, ale po kratičkém čase podobné zprávy byly úplně všude…

Hmyz jako druh má pro většinu z nás význam spíše obtížný, ale!!! Když si dáte práci a něco si o něm zjistíte, určitě mu ve svém úsudku budete muset přilepšit. Vezměme si třeba právě motýly.

Takoví krásní tvorečkové, mám pár kamarádek, které je mají jako talismany. Motýli totiž mají své místo i v magii, jsou symbolem svobody a tvořivosti. Podle amerických Indiánů, mezi nimiž jsou uctíváni, přinášejí radost a mír. Z hlediska zvířecího symbolismu si jejich křehkosti a barevné krásy považují kultury celého světa.

A to přesto, že většina motýlů má velmi krátký život, pouze týden nebo dva, jen Monarch a Angle Wing žijí asi šest měsíců. Podle učení Lindy - Ann Stewart motýl reprezentuje proces transformace a změny vzhledu. Motýlci nám připomínají, že nemusíme brát život tak vážně. Mají potravu z květin, které přitom pomáhají opylovat a přitom ještě šíří éterickou krásu. Reprezentují element vzduchu, rychle se měnící a neustále v pohybu. Podle mystiků jsou motýli poslové okamžiku a k pochopení jejich poselství, které nám zprostředkovávají, může být užitečné vzít v potaz i jejich barvu…

Mezi odbornými názory vědců panuje mimo jiné i fakt, že kdykoliv je poškozen ekosystém, motýli bývají první, kdo jej opustí. Jsou to bytosti obzvláště citlivé na harmonii na Zemi.

Z roviny magických poselství - pokud potkáte motýlka poškozeného či nemocného, je to žádost, abyste přestali narušovat přirozený stav prostředí či života a vypořádali se s událostmi jemnějším, ohleduplným způsobem.

Nadpozemská krása a krátký život motýla jsou podle esoteriků symbolem pro začátek duchovní cesty a duchovního růstu. V tomto čase se člověk občas dostává do obtížných situací, ve kterých prochází životními lekcemi, jež ho vedou ke světlu, kde se jeho motýlí duch začíná vznášet a létat…

Je zajímavé, že občas vidíme záběry z dalekých, většinou tropických zemí, kde motýli žijí v obrovských hejnech. Příroda v těchto místech nabízí doslovně ohromující podívanou, a to i přes fakt, že motýli nejsou příliš organizovaní, rádi se vracejí na stejná místa, ke stejné květině, než si to uvědomí, a nemají mezi sebou příbuzenské vazby.

Lidé, kteří milují motýli a mají je jako talismany, potřebují neustále vědomě udržovat propojení se svým duchem, aby šli správnou cestou a nalezli svůj cíl. Motýli sice nejsou mým talismanem a zřejmě ani totemovým zvířetem, ale pohled na ně mě naplňuje radostí. Jaro a léto bez nich by bylo ochuzené, k záchraně hmyzu podle posledních studií může přispět každý z nás, informace jsou připravené jen pro naše rozhodnutí.

P.S. Za sebe jsem během letošního jara nepoužila na zahradě sekačku, sekám srpem a nechávám kusy zahrady volně růst. Na místech, která zůstávají bez zásahu, vykvetlo mnoho drobných a barevných rostlinek - radost pohledět. :-) Tak doufám, že si to motýli mezi sebou povědí…
Zdroj: www.shutterstock.com

Čtěte také:

Reklama