Zima už definitivně klepe na dveře, děti jsou nabalené do teplých fusaků a čepic, brzy se stmívá a na to jít na hřiště nebo do ZOO už to rozhodně není. Ano, nastala doba, kdy všechny maminky malých dětí řeší, kam s prcky vyrazit a jak je zabavit, když už v kočárku celé odpoledne nevydrží.

zele

Maminky nezoufejte a vezměte děti do Království železnic. Nebo ještě lépe, pošlete tam s nimi tatínka nebo dědečka, protože to, co je na pražském Smíchově k vidění, je opravdovým snem každého, malého i velkého, kluka. A pokud máte samé holky, nebojte si, i ony si tam určitě přijdou na své. Vždyť mašinky má přece rád úplně každý. No, a kdyby náhodou ne, v Království železnic jsou k vidění i jiné věci, jako třeba stavebnice a hračky, navíc se dá mnoho modelů dokonce rozpohybovat a pokud by to bylo dětem pořád ještě málo, mohou se zabavit v krásně zařízeném dětském koutku.

Na 6. prosince je navíc pro všechny děti připraveno překvapení v podobě Mikulášské nadílky. Do Království železnic totiž zavítá Mikuláš s čertem a andělem. Pokud tedy plánujete vyrazit na vláčky právě v sobotu 6. 12., neváhejte své dítko zaregistrovat, aby mohlo být odměněno Mikulášem. Registrace je možná do 3. 12. Registrační formulář najdete zde.

zele3

A ať již vyrazíte na Mikuláše nebo jindy, máte se opravdu na co těšit. Království železnic se totiž rozprostírá na ploše o velikosti 3 100 m2 a jenom plocha funkčních kolejišť zabírá 550 m2. Stovky metrů kolejí, desítky modelů vlaků a aut, které jsou digitálně řízeny a tisíce postaviček, které obývají miniaturní krajinu, žijí svým vlastním životem a člověk by mohl strávit hodiny a hodiny zkoumáním všech titěrných drobností, které jsou zručnými nadšenci vypiplány do posledního detailu.  Kromě toho všeho se v Království železnic mění každých 20 minut den v noc a naopak a vy si tak s dětmi můžete vychutnat tuto unikátní atmosféru a užít pohled na rozsvěcující se světla velkoměsta i noční provoz.

zele2

Pokud je vám to ještě málo, nezapomeňte si projít i další vystavené expozice. V Království železnic naleznete např. unikátní model Prahy v měřítku 1:1 000 na ploše 118 m2, který je doplněn o speciální technologie audiovizuální techniky a množstvím informací ze současnosti i historie města, nebo výstavu současné produkce stavebnice LEGO. Pro děti je dále připraven hrací koutek, vybavený právě stavebnicemi LEGO, konzole XBOX 1 a XBOX 2, trenažér strojvedoucího a doplňkové výstavy, které nabízí expozici, ve které je více jak 150 vitrín, plných dalších modelů, her a hraček. Za zmínku stojí např. Mašinka Tomáš, Veselé vláčky Chuggington, Merkur nebo legendární Igráček.

Otevírací doba:
Po – Pá: 9 – 19.00 hod.
(v pondělí je model Prahy otevřen pouze pro skupiny, které mají rezervaci)

Adresa:
Království železnic
Stroupežnického 23
Praha 5

www.kralovstvi-zeleznic.cz

zele3

A co Vy? Kam chodíte s dětmi, když je takovéhle počasí? Máte pro nás také nějaký tip? Napište nám ho do diskuze pod článkem.

Čtěte také:

Reklama