Ve vztahu vám to může skvěle klapat, ale jakmile se spolu ocitnete v posteli, je to katastrofa. Spousta párů se v ní ne a ne shodnout. Kdepak, nejde o sex, ale o něco snad ještě příjemnějšího. Spánek.

Po půlnoci má ještě den

„Spím tak čtyři hodiny denně a už je to vážně k nevydržení,“ pouští se do vyprávění prodavačka Klára (29), která se svým přítelem žije necelý rok. Skvěle se k sobě hodí, nebýt toho, že ona je skřivan, zatímco on sova. „Vstávám brzy ráno, před pátou. V šest hodin totiž už musím být v obchodě. Proto jsem byla zvyklá ležet už v devět večer v posteli. Jenže co jsem s Petrem, je vše naruby! Nedělá mu potíže ponocovat do dvou do rána, před půlnocí nezabere. Aby taky ne, když chodí do práce na desátou, kdy já už mám půl směny za sebou! Ačkoli se snažíme vyjít jeden druhému vstříc, stejně to moc nefunguje. On mě zkrátka v našem malém bytečku ruší. Neusnu dřív jak ve dvanáct, což mi prostě nestačí. A tak pracně maskuji kruhy pod očima a špatnou náladu.“

spánek

Nechce si přiznat, že musí k lékaři

To kadeřnice Simona (42) má zcela jiný problém. Ačkoli se s ní manžel odebírá do postele spořádaně už v deset hodin, moc toho nenaspí. „Jde o to, že Pepa každou chvíli vstává na záchod. Já mám ale velmi lehké spaní, takže bych mu ty jeho noční „výlety“ mohla s naprostou přesností počítat. Někdo by se možná jen otočil a spal dál, jenže v mém případě to není tak snadné. Nezaberu pak třeba celou hodinu! A aby toho nebylo málo, užírám se při tom obavami o jeho zdraví,“ stěžuje si Simona, která svého muže nesčetněkrát posílala k lékaři. Neúspěšně. „Pořád si nechce přiznat, že má problém! Svádí neustálá běhání na záchod na to, že večer prostě hodně pil a podobně. Jenže co s ním? Přece ho na urologii nepotáhnu násilím!“ krčí rameny.

V noci má porady, nebo řídí auto

Jestli si nějaká žena stěžuje, že si s ní její muž večer v posteli nepovídá, Vizážistka Jolana (39) má jiný problém. Její manžel toho namluví až moc, jen ne „k věci“. „Kdo to nezažil, bude se tomu možná smát. Jenže já už začínám šílet. Jirka mluví ze spaní! Ano, zpočátku to bylo směšné a dokonce jsem ho i poslouchala a bavila se tím. Jenže s postupem času vás to začne štvát. Není to nějaké tiché mumlání. On mluví zcela zřetelně a nahlas! Jednou je na poradě, jindy nakupuje v obchodě, pak zase někam jede autem… Připadá mi, že žije dva životy. Jeden přes den a druhý ve spánku. Zato mně ten můj jediný takto zkracuje! Pořád mi jen slibuje, že zajde za odborníkem, ale za ta léta si ještě nenašel čas, jak se pořád dokola vymlouvá.“

Musí mi sdělovat opilecké dojmy

Zdravotní sestřička Andrea (34) není zastánkyní oddělených ložnic, ačkoli by ji párkrát do týdne velmi uvítala. To když se její přítel vrací z hospody. „Asi každá žena občas zažila návrat notně ovíněného partnera nad ránem. A jistě si taky dobře vzpomíná, jak při tom byl hlučný a táhlo z něho, jako z palírny. To jistě není příjemné. Ale co dělá ten můj, to je ještě taková třešnička na dortu. Kromě toho všeho má totiž potřebu vyprávět mi své zážitky s kumpány. Sice jsem se už naučila pouštět to jedním uchem dovnitř a druhým ven, jenže ráno na mě ponocování stejně zanechá následky. Jak je jednou spánek narušen… Nevím, jak je to možné, ale bývám více unavená, než on po celé probdělé celé noci! A říct mu, že mi to vadí? Však to dělám pokaždé! Jenže chtějte po rozjuchaném opilém chlapovi, aby ve dvě ráno racionálně přemýšlel!“ uzavírá Andrea.  

Čtěte také:

Reklama