Kuchyně ve skrovném příbytku šéfredaktora Ženy-in

Doma v kuchyni trávíme hodně času po návratu ze zaměstnání. Tedy – pokud umíme vařit a své umění v ní pravidelně zúročujeme. Kuchyně se pro nás stává královstvím. Tady máme sadu koření, támhle zas visí železné pánve po babičce, o kousek dál sada nožů, na které jsme tolik pyšní...

Všechny věci v kuchyni by měly mít své stálé místo

Stačí sáhnout a práce jde jako po drátku. Rozmístění věcí a potravin uložených v kuchyňských skříňkách se řídí velice jednoduchými zásadami, které je však vhodné dodržovat. Zmírníme tak totiž možná rizika vzniku plísní, zamezíme rychlému zkažení potravin a vyvarujeme se nejrůznějších zdravotních nepříjemností.

Teplo a vlhko – nepřátelé v kuchyni

Skříň na potraviny – špajzka – by měla stát co nejdál od trouby, lednice, myčky a dalších zdrojů tepla nebo vlhka.

NepořádekVeškeré sypké pochutiny, které zakoupíme v sáčcích, bychom měli co nejdřív přesypat do vzduchotěsných nádob s víčky.

Ty by v každém případě měly být omyvatelné, abychom je mohly po vyprázdnění dobře vymýt a očistit. Před nasypáním nových zásob je vždy nutné se přesvědčit, jestli je sklenice nebo plastová krabice skutečně suchá, jinak by v ní po uzavření vzniklo dokonalé pařeniště pro nejrůznější mikroby a plísně.

Potraviny bychom ani při značném nedostatku místa neměli nikdy skladovat společně s čisticími prostředky. Dobrým místem na kořenky a jiná ochucovadla také rozhodně není police nad varnou deskou či sporákem, kde se z hrnců valí velké množství páry a mastnoty.

Čistota – půl zdraví

Dobře umyté pracovní náčiní i pracovní plochy v kuchyni jsou základním předpokladem zdraví všech členů domácnosti, a proto byste neměli kuchyňské „očišťovací“ práce podceňovat.

Kuchyně u autorky doma

Velmi choulostivým zařízením na údržbu je zejména kuchyňský robot a strojky určené na krájení masa nebo salámů. Obzvlášť u pomůcek na zpracování syrového masa je důležité dávat si velký pozor, aby na nich nezůstaly sebemenší zbytky po krájení.

Ideální je také, pokud na porcování masa a zeleniny používáte jiný nůž a jiné prkénko. Rovněž by se také nikdy nemělo stát, aby se hotové jídlo dostalo do kontaktu s nožem, kterým jste před tím krájeli syrové maso.

Jste přísnými zastánci oddělování nádobí  a kuchyňských pomůcek (podobně jako z náboženských důvodů židé), anebo naopak proklamujete, že je jedno, jak se jídlo připravuje, když se pak v žaludku všechno smíchá do jednolité kaše – dělená strava, nestrava?