viktorie-svedska.jpgFoto: Profimedia

Kdybychom měly jednoduše popsat styl Viktorie Švédské, řekly bychom květiny a obleky. Za posledních pár let vystřídala princezna nespočet šatů se vzorem květin. Kromě šatů, které nosí při každodenních činnostech, má květinové vzory i na několika večerních róbách. Její šaty mají často mašli až ke krku.

victoria.jpgFoto: Profimedia

Princezna preferuje šaty v délkách mini a maxi. Téměř nikdy nenosí sukně nebo šaty nad kolena. Také miluje kalhotové obleky, které se podle ní velmi dobře kombinují navzájem. Jednou si obleče kalhoty a sako ve stejné barvě a jindy si vezme od každého kousku jinou. Také k oblekům střídá různé košile, takže její outfit je vždy jiný, ačkoliv použila některé stejné kousky jako v předchozím.

flower.jpgFoto: Profimedia

Většina oblečení, které Viktorie nosí, je švédského designu. Kombinuje luxusní značky jako Malina, Camilla Thulin, Mayla, Malene Birger, Dagmar a Ida Sjösedt s více komerčními značkami jako COS, &Other Stories nebo třeba H&M. Korunní princezna má od H&M dokonce několik večerních šatů. Samozřejmě má ve svém šatníku ale i nějaké mezinárodní značky. Dle serveru Royal Central jsou to například Dolce & Gabanna, Elie Saab, Escada, Zadig a Voltaire nebo LK Bennett.

mixxxx.jpgFoto: Profimedia

Viktorie sází na udržitelnost. Je známá tím, že se hodně zapojuje do problematiky kolem klimatu a je zastánkyní cílů OSN v oblasti rozvoje udržitelnosti. Známá je princezna také tím, že často recykluje některé kousky své matky královny Silvie. Znovu při různých příležitostech obléká šaty své matky, které jsou často starší než 30 let.

victori.jpg

Foto: Profimedia

Princezna se nebojí ani nosit ležérnější sportovní oblečení. Nikdy ji neuvidíte v lodičkách na pláži nebo v šatech šitých na míru pro pěší túru. Na výletech po různých regionech Švédska obléká vždy džíny, tenisky, košili, bundu nebo pláštěnku a klobouk nebo jinou pokrývku hlavy. Vlasy mívá svázané do culíku a make-up mívá při těchto cestách opravdu minimální. Nemálo se účastní nejrůznějších aktivit, jako je fotbal, běh, jízda na kole, na koni, rybaření apod.

lezer.jpgFoto: Profimedia

Přesto, že má ráda pohodlné oblečení, umí se také obléknout jako pravá princezna. Švédská královská rodina vlastní jednu z největších sbírek královských šperků na světě. Při příležitostech, jako je ceremoniál předávání Nobelovy ceny nebo státní návštěvy, obléká korunní princezna Viktorie nádherné róby a na sobě mívá blyštivé čelenky a další třpytivé klenoty. Jejím oblíbeným diadémem je čelenka princezny Sybilly.

princezna.jpg

Foto: Profimedia

Reklama