I když se matrace může jevit jako poměrně konzervativní výrobek, kde se toho již nedá „příliš vymyslet“, prošly i matrace za posledních několik let svým vývojem. Jaké jsou nejnovější trendy?

 

 

 

„In“ je v současné době spaní na matracích z tzv. líné pěny. Tzv. líná pěna – správně viskoelastická pěna - reaguje na teplotu a zatížení, přesně se přizpůsobí tvaru těla a podepře je rovnoměrně rozděleným tlakem. Tělo je podepřeno na větší ploše než u klasické matrace. Matrace z líné pěny tak zmenšuje tlak na povrch těla - zlepšuje se celkové prokrvení, uvolnění páteře i kloubů. Když se z „líné“ matrace zvednete, pomalu se vrátí do původního tvaru.

 

Novinka z produkce firmy JMP - matrace Olivia - kombinuje dvě značkové a vysoce kvalitní pěny - Celsio® a CELTEX®. Lehací plochu matrace Olivia tvoří „líná“ pěna Celsio®, spodní část matrace je vyrobena ze značkové pěny CELTEX®, která je vysoce elastická, prodyšná a zároveň zajišťuje dostatečnou pevnost celé matrace. Vlastní unikátní konstrukce matrace - otvory v horní viskoelastické vrstvě matrace a antidekubitní prořezání spodní vrstvy - ještě umocňuje výtečné vlastnosti obou materiálů. Matrace Olivia tak nabízí velmi příjemný a pohodlný spánek. Použité materiály a jedinečná konstrukce matrace navíc zajišťují dostatečné provzdušnění celého lůžka. Výsledek – královské poležení!

 

Program Celsio® zahrnuje i anatomické polštáře, které se vyrábějí ve třech velikostech. Polštáře jsou velmi příjemné na ležení a jsou vhodné při problémech s krční páteří i jako prevence.

 

Kompletní nabídka: www.loznice.cz