V pondělí 23. dubna proběhl v Kongresovém centru Zlín finálový galavečer šestnáctého ročníku MISS ACADEMIA 2012. Královnou inteligentních krasavic se tentokrát stala studentka ekonomie v Ostravě Veronika Kožíšková.

Miss

Akce Miss Academia, která je zcela v režii studentů Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, si dává každoročně za cíl nalézt tu nejkrásnější a nejinteligentnější vysokoškolačku v České republice. Titulem královny vysokých škol se letos může pyšnit jedenadvacetiletá Veronika Kožíšková, studentka Ekonomické fakulty Vysoké školy báňské v Ostravě.

Titul I. Vicemiss soutěže Miss academia 2012 vybojovala Lucie Klukavá, studentka Panevropské vysoké školy. II. Vicemiss se stala Elizabeth Drobotová studující Přírodovědeckou fakultu Ostravské univerzity.

Miss

Oproti předchozím ročníkům měly dívky svou cestu na vrchol o poznání náročnější. Musely totiž po celou dobu od svého zvolení do finálové desítky komunikovat se svými fanoušky skrze své blogy a na sociálních sítích Facebook, Twitter či Foursquare. O tom, že dívky své fanoušky naprosto okouzlily, vypovídá i celkový počet 1.298 internetových hlasujících v kategorii Miss Sympatie, z nichž 472 dalo hlas držitelce tohoto titulu Michale Medzihorské z Univerzity J. A. Komenského, Fakulty andragogiky.

Klasický systém ‚poznej dívku podle fotky a pár obecných otázek' je už dávno přežitý. Chtěli jsme proto přijít s něčím novým, co lidem umožní poznat jednotlivé dívky do hloubky tak, aby vynikla jejich individualita,“ řekl o dívkách jeden z hlavních manažerů Miss Academia, Martin Zdražil.

Od 5. března 2012 tak finalistky celkem napsaly na blog 71 článků, nafotily 376 fotek a nahrály 18 videí plus jedno společné, které zvalo návštěvníky a novináře přímo na galavečer. Výsledkem pak bylo například 19.205 zhlédnutých videí a celkem 2.638 Miss Academia fanoušků napříč sociálními sítěmi.

Celému galavečeru předcházelo osm měsíců opravdu intenzivní práce našeho realizačního týmu z Fakulty multimediálních komunikací UTB. Jsem strašně ráda, že se nám to nakonec podařilo dotáhnout do skvělého konce a chtěla bych proto poděkovat všem, kteří se na letošní Miss podíleli od začátku až do konce,“ zhodnotila letošní ročník Miss Academia Zuzana Brátová, jedna z hlavních manažerek soutěže.

O akci

Soutěž MISS ACADEMIA ČR pořádají letos již po 16. studenti Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně v rámci předmětu Komunikační agentura. Oslovovány jsou všechny studentky vysokých a vyšších odborných škol z celé České republiky. Její počátek se datuje již k roku 1997, kdy byla v rámci reprezentačního plesu zlínské Fakulty technologické zvolena nejmilejší studentka. Od té doby soutěž prošla mnohými změnami, její poselství však zůstává stále stejné. Nehledáme umělé ideály dnešní doby, ale dívku, která ukáže, že ke skutečnému významu slova krása patří hlavně půvab, šarm a inteligence.

Zdroj: tisková zpráva

Kam dál?

Reklama