queeeeen.jpgFoto: Profimedia

I když jí královský titul brání v normálním životě, jsou určité každodenní rutiny, kterých se královna Alžběta nevzdala. Dlouholetá švadlena britské monarchy, Angela Kelly, prozradila, že královna nemá ráda, když ji někdo líčí. Jediná chvíle, kdy to povolí, je každoroční vánoční televizní vysílání z paláce. V tu dobu je přítomna slavná maskérka Marilyn Widdess. Jinak si dělá make-up královna vždy sama.

Královna dává přednost luxusní francouzské značce Clarins. Tu používá od své korunovace v roce 1953, kdy společnost pověřila, aby navrhla odstín rtěnky, který by doplnil její šaty. Od této značky používá například minerální kompaktní pudr pro matný vzhled nebo pečující krém na ruce a nehty.
 
Královna je také velkým fanouškem značky Elizabeth Arden. Jejich produkty používá více jak 50 let. Pleť si udržuje ve skvělé kondici ochranným krémem bez parfemace Elizabeth Arden Eight Hour. Na co nikdy britská panovnice nezapomene, je rtěnka. Jen zřídkakdy ji uvidíme bez namalovaných rtů. Přestože není přesně známo, který odstín královna preferuje, často ji vídáme ve výrazně růžových odstínech značky Elizabeth Arden.

5ed797d9a3e4aobrazek.pngFoto: Notino

Anglická značka Yardley London je jedním z předních světových dodavatelů kvalitních mýdel a parfémů od roku 1770, což je bezpochyby jedním z důvodů, proč byla tato značka schválena panovnicí a jejími produkty jsou zásobeny například koupelny královského paláce.
 
Co se týče vůní, královna prý používá parfém od Floris London. Značka je diskrétní a nechce prozradit, kterou vůni Alžběta II. preferuje. Ale protože je známo, že má královna ráda karafiáty, mohlo by jít o parfém White Rose s květinovou vůní a pikantními tóny karafiátu.
 
Královniny ruce jsou často skryté pod rukavičkami, avšak i ona je má vždy upravené a nehty nalakované lakem. Vždy používá velmi nenápadný světlý odstín údajně od značky Essie.

5ed7989793afeobrazek.png

Foto: Notino & Fruugo.cz

Reklama