profimedia-0673795688.jpg

Foto: Profimedia

Královna a další členové rodiny se vyhnuli černé barvě a na bohoslužbu se oblékli do zelené. Kromě královny tuto barvu vynesla také princezna Anna nebo Camilla, vévodkyně z Cornwallu a manželka prince Charlese.

Jde o edinburskou zelenou, která se používala na uniformy zaměstnanců, soukromá auta a byla to také Philipova oficiální barva. Stejná barva byla také na Land Roveru, který vezl během pohřbu princovu rakev.

Tento odstín zelené by také mohl oslavovat Philipovo dlouholeté spojení se střeleckým plukem, který má zelené uniformy. Zesnulý královnin manžel byl vrchním plukovníkem od roku 2007 do roku 2020, kdy roli předal snaše vévodkyni Camille.

Královna měla na oblečení také připevněnou zlatou a rubínovou brož. Šperk, který je vyroben ze sedmi rubínů a diamantů zasazených do zlatého provedení, vyrobil Andrew Grima v roce 1966. Ve stejném roce pak vyhrál Cenu vévody z Edinburghu za elegantní design. Princ Philip pak jeden z jeho vítězných kousků, tuto brož, koupil jako dárek pro svou manželku.

Královna šperk následně nosila při zvláštních příležitostech spojených s jejím manželem, včetně oficiálních portrétů pořízených u příležitosti jejich 70. výročí svatby.

profimedia-0673996429.jpgFoto: Profimedia

Zdroje: Hello!, News Week, Indian Express

Reklama