profimedia-0749209727.jpg
Foto: Profimedia

Snad nejpamátnějším kostýmem v soutěži byl kostým Miss Ukrajiny nazvaný Bojovnice světla. Vystihuje neústupnost její vlasti a stojí za ním ukrajinská návrhářka Lesia Patoka ze studia Patoka. Oblek, který jí zabral čtyři měsíce, představuje odvahu a naději na lepší budoucnost (více jsme psali zde).

Za pozornost stojí například i Miss Curaçao, Gabriëla Dos Santos, která se třpytila v modrozeleném korálkovém body s modrou volánovou sukní. Ta má prý oslavovat manželky rybářů, které hrají klíčovou roli v rybářském průmyslu na Curaçau. Pomáhají s přípravou rybářských sítí, čištěním úlovků a také s prodejem ryb. Miss Řecko Korina Emmanouilidou zase ve splývavých šatech se zářivým živůtkem a pavími brky vzpomínala na starověkou bohyni Héru.

FototzJet-3-.jpg
Foto: Profimedia

Maria Fernanda Artizabal z Kolumbie vzdala hold regionu Cafetera. Outfit je replikací jeho nádherných západů slunce. S krystaly Swarovski a skutečným peřím byl naprosto fascinující. Vypadala doslova jako živý fénix vstávající z popela. Soutěžící Miss Universe mají občas ke kostýmům i nějaké rekvizity. Tím největším a nejvýraznějším byla letos rozhodně napodobenina mayské pyramidy Tikal, kterou ná pódium dotlačila Miss Guatemala Ivana Batchelor.

FotoJetrz.jpg
Foto: Profimedia

Miss Argentina Barbara Cabrera předvedla epický rozměrný kostým inspirovaný vodopády Iguazú, které jsou jedním ze sedmi přírodních divů světa. Miss Bahamy Angel Cartwright zase ve svém národním kostýmu vypadala jako zářivý ohňostroj na obloze. Prý jde o odkaz na noc, kdy Bahamy před 50 lety získaly nezávislost. Tehdy byl bahamský Clifford Park plný ohňostrojů.

FotozryJet.jpg
Foto: Profimedia

Miss Belize Ashley Lightburn na Miss Univers přinesla deštný prales. Její národní kostým vzdal hold přírodní rezervaci Cockscomb Basin Wildlife Sanctuary v Belize, která je první a jedinou jaguáří rezervací na světě. Miss Velké Británie Noky Simbani zase oslnivými šaty uctila památku zesnulé královny Alžběty II.

FotoJetwer-3-.jpg
Foto: Profimedia

Ve videu se můžete podívat na kompletní přehlídku všech úžasných kostýmů ze 71. ročníku Miss Universe.

Zdroje: YouTube/Miss Universe, Twitter/Miss Universe, Oficiální stránky Miss Universe

Reklama