Foto: Profimedia

Charlotta Meklenbursko-Střelická byla manželkou britského krále Jiřího III. a žila mezi lety 1744 až 1818. Korunována byla v roce 1761. V seriálu si královnu zahrála jedenapadesátiletá Golda Rosheuvel, která je smíšeného původu. Narodila se totiž Britce a Afričanovi. Její obsazení vyvolalo u diváků údiv a otázku, zda mohla mít britská královna v devatenáctém století skutečně tmavou pleť.

Charlotte sice pocházela ze severoněmeckého vévodství, ale historik Mario de Valdes y Cocom tvrdil, že měla africké kořeny a že na jejích portrétech jsou viditelné černošské rysy, i když barvu pleti na nich má bílou. Její původ odvozuje od portugalské šlechtické větve, konkrétně od Alfonse III. Portugalského, který měl mít nemanželské dítě se ženou tmavé pleti. Takto vzdálený příbuzenský vztah se ovšem na Charlottině vzhledu nejspíš zase tolik nepodepsal. Jiní historici jsou vůči Valdesově teorii o první černé britské královně skeptičtí.


Foto: Profimedia

V seriálu je královna zobrazena jako milovnice klepů, která se ráda pobaví a ze všeho nejradši dává dohromady páry, které spolu budou vypadat krásně. Ve skutečnosti byla královna o něco zdrženlivější. Její zálibou byla botanika, milovala krásné zahrady a byla dobrosrdečná a soucitná. Dokonce otevřela několik sirotčinců.

Charlotta se po sňatku rychle naučila anglicky, ale kvůli svému silnému německému přízvuku byla zpočátku ve společnosti poněkud plachá. Když se ale ocitla mezi lidmi, které znala, byla upovídaná. Svého manžela podle všeho milovala a měla s ním 15 dětí. 

Reklama