royal.jpg

Foto: Profimedia

Milostný příběh královny Alžběty II. a prince Filipa trval více než 70 let. Pár si byl velmi blízký. Panovnice během výročí zlaté svatby uvedla, že byl vévoda z Edinburghu vždy tím, kdo jí dodával sílu.

Oba se celé roky vzájemně respektovali a princ Filip oddaně kráčel po boku své královny. Podle blízkého přítele a královnina životopisce Gylese Brandetha však měla Alžběta jednu vlastnost, která jejímu oddanému manželovi vadila. Stěžoval si, že tráví příliš mnoho času telefonováním.

Jinak prý často hovořil o tom, jak svou manželku zbožňuje. „Princ Filip královnu chránil a vždycky ji také uměl rozesmát. Jednou jsem byl v autě hned za jejich a sledoval jsem, jak jí něco vypráví. Asi dvacet minut se jen smála. Byla radost to pozorovat,“ vzpomíná spisovatel.

Deníku Mirror Gyles také prozradil, že vévoda nerad stárl. „Před 20 lety mi říkal, že se netouží dožít stovky. Říkal, že si prý nedokáže představit nic horšího,“ zavzpomínal. To se vévodovi z Edinburghu ostatně podařilo. Zemřel totiž krátce před svými stými narozeninami. Ty by oslavil 10. června.

ZDROJ: Hello Magazine, Mirror