beat-fb.jpgFoto: Profimedia

Princezna Beatrice, vnučka královny Alžběty II., se v pátek provdala za svého snoubence Edoarda Mapelli Mozziho. Svatba však proběhla komorně a bez přítomnosti kamer. Fanoušci královské rodiny tak museli dlouho vyčkávat, než se objevily alespoň fotografie ze svatby, na kterých mohli spatřit princezniny nádherné šaty. Ty naprosto splnily veškerá očekávání.
 
Beatrice oblékla šaty Normana Hartnella, které si zapůjčila od své babičky královny Alžběty II. Královna je měla na sobě v roce 1962 na premiéře filmu Lawrence z Arábie v Londýně. Róba pokrytá blyštivými kamínky je poměrně dost v rozporu s módou, na kterou jsme byly za poslední roky na královských svatbách zvyklé. Beatrice sáhla po vintage kousku. Šaty byly však upraveny tak, aby Beatrice lichotily. Pracovali na nich Angela Kelly a Stewart Parvin, kteří pravidelně spolupracují s královskou rodinou.

queeeen.jpgFoto: Profimedia

Na hlavě měla Beatrice zase krásnou čelenku královny Marie, kterou měla královna Alžběta II. na své svatbě s princem Filipem 20. listopadu 1947. Princezna tak vzdala hold královskému dědictví i své babičce.

Buckinghamský palác v prohlášení po svatbě uvedl: „Svatba se konala v souladu se všemi příslušnými vládními pokyny, které byly zavedeny během pandemie koronaviru. Účastnili se jí blízcí členové královské rodiny včetně královny, prince Filipa a rodičů Beatrice, prince Andrewa a Sarah, vévodkyně z Yorku." Královna Alžběta však po svatbě spěchala udělit rytířství kapitánovi Tomu Moorovi. Stoletý Moore byl oceněn slavnostním vyznamenáním poté, co vybral miliony dolarů pro zdravotníky v první lini v boji s koronavirem z National Health Service ve Velké Británii.

profimedia-0544665644.jpg

profimedia-0544968206.jpg

profimedia-0544665646.jpgprofimedia-0544968195.jpg

Foto: Profimedia

Čtěte také:

Reklama