lily.jpg

Foto: Profimedia

Královna Alžběta II. slaví 70 historických let své služby a je první britskou panovnicí, která oslavila platinové jubileum. Panenka Barbie královna Alžběta II. je okamžitě rozpoznatelná v elegantních šatech v barvě slonové kosti a modré stuze zdobené řády. Diadém vychází z třásňové čelenky královny Marie, kterou královna proslavila ve svůj svatební den. Miniaturní medailonky na stužkách jsou inspirovány řády královské rodiny. Růžovou stuhu daroval královně její otec Jiří VI. a bleděmodrou její dědeček Jiří V.

Historička a profesorka Kate Williams, autorka knihy Naše královna Alžběta, říká: „Královna Alžběta II. měla mimořádný vliv a zastávala pozici, jakou má jen málo žen. Jako nejdéle vládnoucí britská panovnice a první, která dosáhla platinového jubilea, se věnovala službě a povinnostem, a viděla, jak se svět rychle mění. V roce 1952, kdy nastoupila na trůn, nebyly ženy podporovány v práci, a politici o mladé panovnici vyjadřovali pochybnosti. Ona jim však ukázala, že se mýlili, a dokázala, že je zdatnou vůdkyní a diplomatkou."

Od roku 1959 je cílem značky Barbie inspirovat nekonečný potenciál každé dívky a připomínat jí, že může být kýmkoliv. Toto poselství nebylo nikdy aktuálnější než dnes. V loňském roce uvedla značka Barbie na trh kolekci Tribute, která oslavuje vizionářky za jejich neuvěřitelný přínos, vliv a odkaz.
 
Panenka Barbie královny Alžběty II. je uložena v krabici inspirované stylem Buckinghamského paláce. Uvnitř je panel s trůnem a červeným kobercem inspirovaný královským trůnním sálem. Krabička je potištěna logem ve tvaru erbu a odznakem připomínajícím 70. výročí nástupu královny na trůn.
 
Panenka královny Alžběty II. se prodává od 21. dubna 2022 před královniným platinovým jubileem 2. června 2022.

FtotoJet.jpg

Foto: Se souhlasem Mattelu

Zdroj: Tiskové materiály Mattel, Kate Williams