Pojďte do kina na příběh, který zasáhl celý svět. Příběh, který nebyl nikdy vyprávěn.

 

Strhující a jedinečný pohled režiséra Stephena Frearse (Nebezpečné známosti) za zavřené dveře královského paláce a do mysli a srdce královny Alžběty II. těsně po tragické smrti princezny Diany.

 

Tento film je intimním pohledem do zákulisí královské rodiny, ale i vysoké politiky v období po tragické smrti princezny Diany. Odkrývá skutečné emoce i tragický dosah této události na celý svět. Kdo stojí za vraždou „královny lidských srdcí“?

 

 

Smrt, která změnila národ

 

V srpnu 1997 zemřela princezna Diana, bezesporu jedna z nejoblíbenějších a nejidealizovanějších žen na celém světě. Celý svět byl zcela šokován, média šílela – a v Anglii, kde se typická odměřenost otřásla v základech, nastala vlna změn. Veřejnost získala v neočekávaně hlubokém žalu a dojetí značnou sílu.

 

V chodbách paláce královské rodiny měla tato tragédie také obrovský dopad, avšak ve zcela jiném směru. Za zavřenými dveřmi propukla silná soukromá bitva mezi nově zvolenou britskou vládou a královskou rodinou o to, jak se vypořádat s touto událostí. Diana byla velmi diskutabilní osobou. Po rozchodu s princem Charlesem odmítla sedět tiše v pozadí a stranit se veřejného života. Nyní, po jejím skonu, udělala královna a její rodina to, co byli zvyklí dělat během rodinných tragédií – uzavřela se do svého tajného světa rituálů a protokolu, schovala se před veřejností na svém skotském sídle zvaném Balmoral. Postupně však byla novým, neomaleným ministerským předsedou Tony Blairem neochotně přesvědčena vystoupit na veřejnosti.

 

Tento významný střet mezi královnou, snažící se plnit svůj starodávný mandát, a důvtipným mistrem současných politických vztahů s veřejností vytváří srdce filmu Královna.

 

Helen Mirren (královna Alžběta II) je jednou z nejznámějších a nejuznávanějších hereček nejen Británie, ale také celého světa. V kariéře, která zahrnuje divadlo, film a televizi, se proslavila díky výběru náročných rolí a získala mnoho ocenění za své silné a všestranné herecké výkony. Vidět ji můžete například ve snímcích: Únos (The Clearing, 2004, r. Pieter Jan Brugge), Holky z kalendáře (Calendar Girls, 2003, r. Nigel Cole), Gosford Park (2001, r. Robert Altman), Hlavní podezřelý (Prime Suspect, TV seriál, 1991 – 1996)

Za snímek Královna získala Helen Mirren na MFF Benátky 2006 Volpiho pohár pro nejlepší herečku.

Michael Sheen (Tony Blair)

Michael Sheen je dnes uznáván jako jeden z nejtalentovanějších britských herců nové generace jak v divadelní, tak i filmové sféře. Do širšího povědomí veřejnosti se zapsal v roce 1999, kdy exceloval na Broadwayi v Amadeovi. Vidět ho můžete například ve snímcích: Království nebeské (Kingdom of Heaven, 2005, r. Ridley Scott), Zákon přitažlivosti (Laws of Attraction, 2004, r. Peter Howitt)

 

Zaujal Vás tento příběh? Potom si ho nenechte ujít! Snímek Královna můžete od 15. 2. 2007 vidět v našich kinech.

Zapojte se do soutěže, ve které máte možnost vyhrát DVD a kosmetické balíčky od společnosti Avon, které do soutěže věnovala společnost SPI International.

 

Více informací o soutěži hledejte ZDE

 

 

 

GB/Francie/Itálie, 2006, 97 min., 1: 1,85, titulky, Dolby Digital, MODRÁ STOPA,

do 10 let nevhodné

 

 

Více se o filmu Královna dozvíte na stránkách www.spi-film.cz 

 

SPI International Czech Republic s.r.o.

Nad Ondřejovem 1001/12

140 00  Praha 4

www.spi-film.cz

 

 

 


Distribuční společnost SPI International Czech Republic uvádí

britsko-francouzsko-italský film

 

Královna

 

Příběh, který zasáhl celý svět. Příběh, který nebyl nikdy vyprávěn.

 

 

Žánr:     biografie, drama                                                                    Originální

 

 

Premiéra 15. února 2007

Režie:  Stephen Frears

Scénář:  Peter Morgan

Kamera:  Affonso Beato

Hudba:  Alexandre Desplat

Střih:  Lucia Zucchetti

Producent:  Andy Harries, Christine Langan, Tracey Seaward

Hrají:

Helen Mirren (královna Alžběta II), Michael Sheen (Tony Blair), James Cromwell (princ Filip), Alex Jennings (princ Charles), Sylvia Syms (královna matka), Helen McCrory (Chemie)

 

Reklama