Píše pro milovnice zvířátek čtenářka Verča27, a docela logicky dodává. „Kožich, který po pár letech sežerou ekologicky moli, je pro životní prostředí mnohem menší zátěž, než syntetický, který se vyrábí... z ropy“ Souhlasíte, nebo ne?

Ke kožešinám nemám žádný dostatečně radikální názor. Radikální názor je vhodný tak pro modelky, které jednu sezónu pózují v transparentu „Raději nahá, než v kožichu. Kožich je smrt!“ a příští sezónu se zase halí do těch „naprosto úžasných a měkoučkých kožíšků“ od známého návrháře.

Osobně si myslím, že při zimách, jaké nyní u nás máme, není vlastnictví kožichů nezbytnost. Mně sice ve skříni visí jeden úžasný bílý kožíšek nadčasového střihu, ale vyvenčím ho maximálně tak jednou, dvakrát za zimu. Pro milovnice zvířátek zdůrazním, že ti králíci, ze kterých byl kožich ušit, prožili docela příjemný život se spoustou čerstvé trávy a velkým výběhem a následně byli snědeni na smetaně či v trojobalu.

Vyhodit jejich bílé kožíšky by bylo plýtvání. A pak si myslím, že takový kožich, který po pár letech sežerou ekologicky moli je pro životní prostředí mnohem menší zátěž, než syntetický, který se vyrábí... z ropy?

No nicméně bych se bez svého králičího kožíšku klidně obešla. Co mi vadí je, když se zabíjí zvířata z volné přírody jen kvůli kožešině a to i mláďata. Ono je něco jiného, když tuleně zabije Eskymák, který jej zužitkuje od od očních bulv, přes maso a tuk až ke zmiňované kůži, než když jsou tulení mláďata vybíjena po stovkách jen kvůli marnivosti zbohatlíků.

A na závěr jednu kuriozitu. Největší a nejluxusnější obchod s kožichy a jinými kožešinovými výrobky jsem viděla překvapivě na slunné Krétě. Chvíli jsem uvažovala, kdo tady proboha může tohle nosit. Pak jsem si uvědomila, jak často jsem na pláži slyšela ruštinu a došlo mi, že je to obchod zaměřený hlavně na tuto klientelu. No co, nošení kožešin má dlouhou tradici a navíc tam mají zimu jak v Rusku. Já si ale z letní dovolené vozím jiné suvenýry.

Verča27

Milá Verčo27, naprosto s vámi souhlasím, králičí kožešiny by se měly zužitkovat. A zabíjet zvířata z volné přírody je zvěrstvo. Ale to platí i o velrybách, slonech, nosorožcích a pod. Pytláctví tohoto druhu by se mělo trestat mnohem přísněji

Co si o tom myslíte vy, milé ženy-in? Napište nám také svůj názor na dnešní téma

redakce@zena-in.cz