králík

Při poslední grilovačce jsem kromě vepřové krkovičky, vykostěného kuřecího masa a srnčích medailonků vyzkoušela grilované králičí maso. Příjemné překvapení! Chutnalo výborně. Ugrilovali jsme jen polovinu naloženého masa a z druhé poloviny jsem na druhý den připravila dokonalý oběd v litinovém hrnci doma v troubě.

Suroviny

1 vykostěný králík
100 ml bílého vína
několik snítek tymiánu
bílý pepř
3 stroužky česneku
trocha olivového oleje

Postup

Vykostěné maso naložíme do směsi z bílého vína, tymiánu, pepře, rozdrceného česneku a oleje. Necháme do druhého dne marinovat, vyndáme z marinády, očistíme, osolíme a grilujeme.

králičí maso naložené

Pokud vám, stejně jako nám, nějaké naložené maso zbude, přidáme další suroviny a vykouzlíme jídlo velice zajímavé chuti. Přidáme...

anglickou slaninu
šalotku
200 ml cidru
200 ml kokosového mléka
sůl, pepř
kousek másla

Do litinového hrnce dáme malý kousek másla, na kterém osmahneme šalotku a veliké kostičky anglické slaniny. Přidáme maso, které jsme předtím osolili. Osmahneme ze všech stran a zalijeme cidrem, který necháme chvilku prudce vařit, aby se vyvařil alkohol a objem zmenšil asi na polovinu. Přidáme kokosové mléko, ochutíme trochou pepře a vložíme do trouby, kde pečeme při 120 °C doměkka.

Hotové, měkké maso, vyndáme z výpeku a litinový hrnec dáme na plotnu. Tady přivedeme omáčku k varu a necháme zredukovat její objem. Sundáme z plotny a zašleháme kousek vychlazeného másla, aby se omáčka zjemnila a lehce zahustila.

Podáváme s kvalitními těstovinami.

Dobrou chuť přeje elly.

Reklama