5f5f335c57d01YAN-4385.jpg
Foto: Archiv Ládi Hrušky

Pořad Vychytávky Ládi Hrušky letos slaví pátou sezónu. Jak uplynulé roky hodnotíte?
Říká se, že vše hezké rychle utíká. A je to pravda. Slavíme pátou vychytanou sezónu a mě těší, že má pořad neuvěřitelnou sledovanost, že český kutil nevymírá a že máme stále dost vychytávek, které můžeme v neděli po obědě divákům a fanouškům servírovat. Práce mě zkrátka baví a to je prima.

Která dovednost z těch, co jste si během natáčení osvojil, se vám v životě nejvíc hodí?
V pořadu neukazuji ani nevyrábím nic, co by se mi nelíbilo, takže se stále učím něčemu novému. Ale určitě jsem za ta léta zkušenější „vrták“ a „řízek“. Vrtačku a pilku mám totiž v ruce před kamerou v dílně asi nejčastěji.

Je nějaká vychytávka, která vám změnila život?
Ocet a soda. S tím se toho dá doma opravdu hodně vychytávat! A cídit vše od podlahy po koupelnu.

Co mělo největší ohlas u diváků?
Vesměs vše, co doslouží, a zlaté české ručičky to předělají – třeba pračku na gril. Takové kuriozitky mají vždy zaručený divácký ohlas. 

Nemáte už příbytek přeplněný různými výtvory? Co se s věcmi po natáčení děje?
Některé darujeme divákům a o ty ostatní se podělíme se členy štábu. Vždy se něco někomu hodí, i mně do bytu samozřejmě. 

Vychází vám druhý díl Průšvihů drzého (zá)školáka. Co vás přivedlo ke knihám pro děti?
Samy děti a touha zkusit psát vtipné příběhy ze života před i za školou. Děsně mě to baví a pohltilo mě to, beru to jako relax a chvilkový únik z dnešního podivného světa.

Jak víte, co je zajímá? Máte ve svém okolí nějaké?
Mám na Instagramu slušnou základnu fanoušků vesměs do dvaceti let. Nevím, co je přesně zajímá, ale vím, že se rádi baví, smějí, a tak jako já neradi čtou cokoli povinného. Těší mě, že se jim knížka líbí, postují mi s ní fotky a dožadují se dalších dílů. Takže začínám psát třetí díl.

O čem je nový díl Průšvihů drzého (zá)školáka?
O prázdninách sKORO NA rok. Vše se motá kolem koronaviru a „harantény“, jak nazve tyto prázdniny nasupená uklízečka. Knížka sice popisuje současnou nelehkou dobu, ale je zároveň plná vtipných scének ze života, u kterých se zasmějí nejen děti.

Jak jste to měl vy sám se školní docházkou? Je kniha inspirovaná vaším životem?
Právě, že ne. Já nikdy nebyl premiant, ale taky žádný záškolák. Takže si to záškoláctví užívám teď na papíře na 100 procent – a baví mě to čím dál víc.

Reklama