Velkoobchody a diskonty sice nabízejí poměrně levné salámy a sýry, bohužel ale nenakrájené. Pokud se potom chopí jejich porcování potomci, vytvoří z dvaceti deka deset koleček, což stačí rodině k jedné snídani.
Výsledný efekt levného nákupu je tak hned pryč. Tedy pokud doma nemáte elektrický kráječ. V dnešní době se už jeho pořízení vyplatí. Ty nejlevnější pořídíte za necelou tisícikorunu.


Při výběru platí, že čím dražší výrobek, tím kvalitnější. Ty nejlepší kráječe, jejichž cena se pohybuje kolem pěti tisíc korun, už se totiž velice blíží svou dokonalostí výrobkům pro profesionály. Doma je však takový přístroj skoro zbytečný. Parametry pro rodinné kráječe jsou trochu jiné.

Při jejich nákupu byste měli především dbát na bezpečnost. I když prakticky všechny nabízené přístroje už odpovídají těmto základním požadavkům. Jejich spouštění je vždy opatřeno pojistkou, proto malé dítě samo přístroj nezapne a nepořeže se. Žádný z výrobců si už dnes netroufne nabídnout zákazníkům kráječ bez takového tlačítka nebo pojistky.  

Stejně tak zvyšuje bezpečnost i zakrytí nože. Ostří je volné pouze v místě, kde krájí. Jinak se pohybuje v pouzdře. Všechny přístroje také bývají vybaveny držákem, kterým potraviny přidržujete a chráníte si svoje prsty. Bezpečnost zvyšuje i na první pohled takový detail, jako je váha. Čím více kráječ váží, tím lépe přilnou plastové úchytky k ploše. A ubudou starosti, kdy více než na prsty dáváte pozor, zda se kráječ při práci nesune ze stolu nebo pracovní desky dolů.

Obsluhu v obchodě byste měli také upozornit, zda chcete typ vestavný, nebo máte dostatek místa na to, aby stál na pracovní desce. Stejně tak nezapomeňte na rozdíl mezi leváky a praváky. Koupit si přístroj obráceně by nebylo příliš praktické a bezpečné. I když na trhu najdete i kráječe, které jsou konstruované tak, aby vyhovovaly jak pravákovi, tak po otočení o 180 stupňů i levákům.

Podobně jako nůž a prkénko, také kráječ musíte po používání umýt. A to včetně ostrého a pro prsty nebezpečného nože. Z tohoto důvodu ho někteří výrobci vybavují důmyslným držátkem, za který ostrý nůž bezpečně uchopíte, vyjmete a umyjete bez toho, abyste se museli dotýkat ostrých hran. Snadno rozebíratelný je i zbytek přístroje. Jednotlivé části stačí většinou jen otřít. Dávat je do myčky bývá zbytečné a časté mytí tady by jim také příliš neprospívalo.

Rozdíl v ceně jednotlivých kráječů neodráží pouze technickou dokonalost přístroje, ale také materiál, ze kterého je vyrobený. Nejlevněji vás přijdou plastové, čím více částí je vyrobeno z kovu, tím více peněz zaplatíte. Přitom odborníci uvádějí, že kov je pro práci s potravinami hygieničtější než plast. To platí hlavně pro měkčí potraviny, jako jsou salámy nebo sýry.

Některé přístroje pak mají regulaci rychlosti, která se mění podle druhu krájených potravin. Nejnižší rychlost je určena na tvrdé potraviny, například zeleninu, a nejvyšší se doporučuje třeba pro sýry. To si ale pamatovat nemusíte, neboť všechno je nakresleno přímo na kráječi. Dražší výrobky si rychlost regulují podle potravin samy. Samozřejmostí je i nastavitelnost šířky řezu, a to s přesností na jeden milimetr. Přitom krájet můžete jak milimetrové plátky, tak špalíky o tloušťce jeden a půl centimetru.

Někdy také výrobci své kráječe doplňují kromě klasických nožů se zoubkovým ostřím i speciálními hladkými na krájení tvrdého sýra nebo uzenin. Nože se vyrábějí z ušlechtilé oceli. Přitom vroubkování je konstruováno tak, aby se samy brousily. Dražší kráječe, jejichž cena bývá vyšší než pět tisíc korun, jsou nakloněné o deset procent. Zemskou gravitací je potravina tlačena na nůž sama a není třeba pro krájení tolik síly.


ilustrační foto Zelmer a Bosch

Reklama