Máte rády nápadité šperky a chcete vědět, jak vypadá keramický obraz?
Pokud ano, seznamte se s mladou výtvarnicí, která vám může posloužit nejenom k rozšíření vašich kulturních obzorů, ale zároveň potěšit i originálním kouskem do vašeho bytu…

Výtvarnice a keramička Magdalena Waage je narozena roku 1968 v Praze, kde trvale žije a tvoří.
Od roku 1988 do roku 1994 studovala na pedagogické fakultě obor angličtina a výtvarná výchova. Keramickou tvorbu a modelování studovala u akad. sochaře Milana Martiníka.
Od roku 1996 se zabývá samostatnou tvorbou v oblastech keramického šperku, ozdobných kachlů, nástěnné a zahradní plastiky.
Svá díla prezentuje v pražských prodejních galeriích a zdobí také soukromé interiéry.

V minulosti se soustředila na různé typy prací, z nichž ovšem zcela jistě zaslouží zmínku následující:

Keramický obraz
Nástěnná keramika je mozaikou utvořenou z několika menších plastických dílů, které jsou přilepeny na desku visící na stěně. Hlavním rysem keramiky je plastičnost a nepravidelný tvar, který celému dílu umožňuje organicky se “rozrůstat” na zdi.
Větší formáty samozřejmě vyzní s větší intenzitou.
Keramika je vytvořena pro určitý prostor, kde bylo možno celkovou koncepci díla sladit se zařízením interiéru, barevností, světelnými podmínkami a v neposlední řadě s daným prostorem na zdi. V poslední době autorka zasazuje keramiku do dřevěných rámů, které kopírují nepravidelný tvar keramiky a dávají více vyznít celé plastice. Kombinace šamotové hlíny glazur a roztaveného skla tvoří další dimenzi keramických obrazů. Námětem jsou krajiny z různých koutů světa.

Keramický šperk
U šperku převládá geometrické řešení souprav – náhrdelníky, brože a náušnice. Jde opět o kombinaci glazur a skla.

Hedvábné šály
V protiváze ke keramice se ještě Magdalena Waage zabývá malbou hedvábných šálů, kde klade důraz na detail a barevné sladění.

Ještě nejste dostatečně nalákáni (y)?
Zkuste nahlédnout do míst, kde tato umělkyně vystavuje, uvidíte více.
A chcete-li právě teď namítnout, že jaksi … už je jiné datum…

Samozřejmě, některá místa a exponáty už jsou k vidění pouze prostřednictvím virtuálního světa na internetu, ale i tak byste neměly své návštěvy ani v této formě litovat.

Výstavy:
Výstava v Chodovské tvrzi v Praze 2002
Výstava v Galerii Svítání v Praze 2003
Art Expo v Praze 2003

A poněvadž tu budou brzy Vánoce, pro případ, že se rozhodnete zakoupit cokoli z nabídky této výtvarnice, určitě vás potěší, že speciálně v tomto období můžete využít nabídky 10procentní slevy na všechno zboží, bonusu při odběru keramických obrazů nebo získat zdarma náhrdelník (při nákupu do 5000 Kč) či dokonce hedvábný šál (při koupi zboží nad 5000 Kč).

No a pokud jste spíš typy, které raději pokoušejí své štěstí, můžete i v tomto případě v další naší soutěži, do které vstoupíte ZDE .
Výhry v podobě šálu, keramického setu či náhrdelníku vás nebo vaše blízké v předvánočním čase určitě potěší…

Více:

        
Reklama