5addc4e90c3cfobrazek.pngUdělejte si pořádek v kuchyni s novým systémem multifunkčních dóz na potraviny IKEA 365+. Víčka a krabičky můžete vzájemně kombinovat a používat je od vaření a servírování až po uchovávání. Budete tak mít lepší přehled o svých zásobách, vyhnete se plýtvání a potraviny navíc zůstanou déle čerstvé.

Chytrými krabičkami proti plýtvání a nepořádku

Jídlo je základem našeho života, přesto doma až 25 % potravin vyhazujeme. Nejčastějším důvodem, proč jídlo končí v koši, je, že je uskladněno nepřehledně. Nevíme, kde co máme, a nádobám s potravinami často chybí popisky. Potom se snadno stane, že načneme balení potravin, i když máme otevřené už jiné, nebo že nakoupíme něco zbytečně a pak to nestihneme spotřebovat.

Potraviny a zbytky jídla skladujte v průhledných nádobách tak, aby každý viděl, co v nich je. Nový systém pro uchovávání potravin IKEA 365+ obsahuje šest skleněných a šest plastových dóz různých velikostí. Dózy můžete pořídit i samostatně, stejně jako různá víčka – plastová, silikonová a bambusová. Skleněná, či plastová dóza, víčko s pevným těsněním, či spíše dekorativní poklička na uvařený pokrm? Záleží jen na vás, jak je zkombinujete.

Skleněné dózy IKEA 365+, různé druhy, od 39 Kč // plastové dózy IKEA 365+, různé druhy od 15 Kč
5addc59ce1b58obrazek.png


5addc6374ce85obrazek.png
Silikonová víčka IKEA 365+, různé druhy od 50 Kč // bambusová víčka IKEA 365+, různé druhy od 50 Kč // plastová víčka IKEA 365+, různé druhy od 20 Kč
5addc6b0a2d0dobrazek.png

Milujete například lasagne? Upečte si je v troubě přímo ve skleněné dóze IKEA 365+ odolné vůči žáru. Při servírování můžete využít dekorativní víčko z bambusu, a když oblíbený pokrm opět přiklopíte neprodyšným silikonovým víčkem, zbylé porce na vás počkají v lednici čerstvé a chutné i do dalšího dne. Vyměníte-li silikonové víčko za plastové s těsněním, v bezpečí přepravíte oběd následující den do práce nebo do školy.
5addc6f919ccfobrazek.png

Silikonové těsnění pro plastové dózy IKEA 365+, různé druhy a barvy, od 49 Kč / 4 ks

Nová řada dóz na potraviny IKEA 365+ nabízí také těsnění pro plastová víčka v červené, bílé, modré a zelené barvě. Jednoduše tak udržíte pořádek ve skladovaných potravinách (např. červená na maso, zelená na zeleninu, modrá na ryby…). Barevné označení také můžete využít kreativně, například jím odlišit dny v týdnu nebo obědy pro jednotlivé členy rodiny.

3 tipy na multifunkční využití dóz IKEA 365+

Potraviny, které vydrží. Dózy jsou klasickým řešením i pro suché potraviny, které díky nim zůstanou stále křupavé a připravené pro další použití. Navíc zabráníte domácím škůdcům, aby vaše potraviny znehodnotili, a uchráníte tak vaše zásoby před zbytečným vyhozením.

Pečeme v dózách 3v1. Spoustu špinavého nádobí po pečení je minulostí. Díky skleněným dózám můžete skladovat, mrazit, ale i péct a servírovat vaše dobroty v té samé nádobě. Stačí použít víčka pro různé účely. Získaný čas pak využijete na klidné posezení s rodinou či přáteli.
5addc73e6d96cobrazek.png

Obědová krabička na míru. Vlastní domácí oběd nebo svačina jsou při každodenním spěchu jistotou, že budete mít i ve svém nabitém dni dostatek energie. Dobře těsnicí dózy pečlivě uzamknou veškerý obsah i aroma uvnitř a zachovají požitek z kvalitního jídla i na cestách, v práci či ve škole.

Užitečné tipy na skladování potravin

Pouze 21 % z nás je přesvědčeno, že ví dobře, jak potraviny uchovávat. Ostatní mají o správném uchovávání málo informací nebo vůbec netuší, že například maso by se mělo před uskladněním vložit do vhodné krabičky, aby svou šťávou nemohlo kontaminovat další potraviny. Přinášíme několik tipů, jak v boji s plýtváním zvítězit a na co všechno se dají chytré krabičky využít.5addc7c1385b1obrazek.png

Jak na skladování základních potravin, aby vydržely déle čerstvé?

Maso a ryby. Dejte pozor, aby syrové maso a ryby nepřišly do kontaktu s ostatními potravinami, zvláště pak s mléčnými produkty. Mohlo by dojít k tzv. křížové kontaminaci bakteriemi. Proto dávejte maso do samostatných průhledných obalů.
Mouka. Mouku je dobré přesypat z původního obalu do uzavíratelné skleněné dózy. Často se v ní totiž mohou vyskytovat zárodky škůdců, kteří se pak rychle rozšíří i do ostatních skladovaných potravin.
5addc838b44fbobrazek.pngChléb. Nejlepší způsob, jak udržet chléb čerstvý, je zabalit ho do čisté utěrky a vložit do chlebníku. Může tak dýchat a neplesniví. Přidáte-li k němu rozkrojené jablko nebo oloupaný brambor, vydrží déle.
Vejce. Vajíčka vložte špičkou dolů na místo jim určené. Zamezíte tak šíření mikroorganismů z jejich původní krabičky.
Okurky, rajčata a exotické ovoce. Věděli jste, že do ledničky vůbec nepatří? Ostatní zeleninu a ovoce tam klidně umístěte, jen je rozdělte do plastových či skleněných obalů. Zpomalí se tak jejich přirozený proces stárnutí.
Káva. Namletou kávu přesypte z původního obalu do uzavíratelné dózy nebo sklenice a uložte ji na suché a chladné místo. Tak vydrží její aroma nejdéle.

Nápady na využití dóz IKEA 365+

Večeře s rodinou či romantika ve dvou.
Stalo se to snad každému… uvaříme, neodhadneme správné množství, a najednou máme jídla dvakrát nebo třikrát tolik. Co s tím? Do krabiček, zavíčkovat a další den máme pokrm stejně chutný jako předchozí večer.

Aby mělo jídlo ten správný šmrnc. Dobře uvařené jídlo si chceme uložit i na další den. A jak jinak dodat vašemu jídlu tu nejlepší chuť než čerstvými nebo sušenými bylinkami? I na ty můžete krabičky využít. Nebudete tak muset řešit nekonečné množství pytlíčků a krabiček s kořením. Vaše tajné zbraně budete mít vždy pohromadě na jednom místě.

Snídaně jako ten správný start. Bez snídaně jako by den ani nezačal. Cítíte to stejně? Pokud dáváte přednost sladké a zdravé snídani, pak nesmí chybět sušené ovoce, oříšky či vločky. Každá surovina do jedné krabičky, nebo rovnou namíchat všechny dohromady? Díky čirým dózám uvidíte, kolik čeho ještě zbývá a kdy je třeba zásoby doplnit.

www.IKEA.cz
www.facebook.com/IKEAceska?ref=stream
www.youtube.com/user/ikeaceskarepublika

Reklama