Můžete namítnout, že jsme z velké části ovlivněni výchovou a příkladem, který si s sebou neseme z původní rodiny. Ano, ale i přesto existují určité společné rysy typické pro konkrétní znamení zvěrokruhu. Ty nás provázejí, ať máme životní podmínky takové nebo makové. Jednou z věcí, která je nám částečně dána, je chuť do práce.
6038bb8475870obrazek.png
Foto: Shutterstock

TOP 3 nejlínějších znamení zvěrokruhu

LEV (23.7. - 22.8.)  

Lvi jsou oddaní, milující a šlechetní. Vládne jim Slunce, do vínku tedy dostali milou povahu a někdy až dětskou hravost. Jsou přirozenými vůdci, mají charisma a ve společnosti jsou vždy vítáni. Vynikají vysokou kreativitou a talentem nacházet neotřelá řešení. Své osobitosti a mimořádné schopnosti vést a inspirovat druhé jsou si dobře vědomi, a právě na to často spoléhají. Mají rádi přímou cestu a míří vzhůru. Mnoho z nich je přesvědčeno, že k úspěchu stačí být okouzlující osobností, což ale většinou nefunguje. Lvi patří k vůbec největším hvězdným lenochům, což jim mnohokrát dost škodí, protože díky své pohodlnosti ne vždy dokážou využít svůj potenciál a nadání pro celou řadu věcí.

Známé osobnosti narozené ve znamení Lva: Madonna, Sandra Bullock, Bolek Polívka

VODNÁŘ (21.1. - 20.2.)

Vodnáři patří k pokrokovým, originálním a nekonvenčním znamením. Jsou nezávislí a jakoukoli situaci dokážou zhodnotit nestranně a objektivně. Jsou velkými humanisty a často se zapojují do nejrůznějších hnutí a kampaní za lepší svět. Vládne jim Uran, planeta rebelů a jedinců prahnoucích po svobodě. Neradi se podvolují cizím příkazům, chtějí přemýšlet sami a jednají po svém. Jejich způsoby řešení problémů bývají neotřelé a pro mnohé těžko přijatelné. I proto často narážejí, především u zemských znamení. Slabinou zrozenců ve znamení Vodnáře je jakási neochota pracovat tak tvrdě, jak situace vyžaduje. Přes všechny velké ideály jim obvykle chybí důslednost a schopnost dotahovat věci do konce. Mnohdy raději mluví, než konají.

Známé osobnosti narozené ve znamení Vodnáře: Jennifer Aniston, Shakira, Miroslav Donutil 

STŘELEC (23.11. - 21.12.)

Střelci jsou lidé svobodného ducha s přátelskými, nezávislými způsoby jednání. Patří k velkým idealistům, mají dobrodružnou povahu a prahnou po neustálém rozšiřování obzorů. Jsou rozenými optimisty, uvažují vzletně a mají ušlechtilé představy o světě. Milují cestování, vítr ve vlasech a zkoumání dalekých krajů. Jsou upřímní a otevření, což není pokaždé vítáno. Někdy mluví rychleji, než je třeba, a neuvažují o důsledcích vyřčených slov. Vše, co dělají, musí mít styl, ale nesmí to „bolet“. Střelci sice dokážou tvrdě pracovat, nicméně málokdy jsou práci plně oddáni. Vnímají ji jako velké omezení osobní svobody, která je pro ně zásadní. Jako zaměstnanci jsou sice relativně spolehliví, ale nečekejte od nich cokoli navíc.

Známé osobnosti narozené ve znamení Střelce: Winston Churchill, Mark Twain, Jiří Kodet

Mohl by se vám líbit i tento článek: Typologie osobnosti podle oblíbené barvy: Chcete být vidět, nebo se raději držíte stranou?

TOP 3 nejpilnějších znamení zvěrokruhu

KOZOROH (22.12. - 20.1.)

Lidé narození ve znamení Kozoroha jsou obvykle velkými realisty, kteří dobře vědí, že bez práce nejsou koláče. Vnikají velmi silným smyslem pro povinnost a jsou ochotní trpělivě vyčkávat, dokud jejich ambice nedojdou naplnění. Budou šplhat jako kozy až k samotnému vrcholku hory, ať to trvá jakkoli dlouho. Potřebují mít jasný cíl, kterému jsou následně plně oddáni. V životě i v práci potřebují pevný řád, což jim poskytuje pro ně velmi důležitý pocit bezpečí. Díky vládnoucí planetě Saturn je pro ně typická vysoká opatrnost a konzervativní přístup k životu. Jsou hospodární a praktičtí, jako zaměstnanci nikdy nezklamou. Vynikají vysokým stupněm sebekázně a na dokončení své práce se až zarputile soustředí. Nenechají se rozptylovat a nepotřebují od druhých slyšet, co a jak mají dělat. Mají osvědčené postupy, jasný záměr a nesmírnou houževnatost. Obvykle dosáhnou všeho, co si usmyslí.

Známé osobnosti narozené ve znamení Kozoroha: Rytmus (Patrik Vrbovský), Vojtěch Kotek, Diane Keaton

BERAN (21.3. - 20.4.)

Berani překypují energií, tvůrčími myšlenkami a nadšením. Platí za průkopníky a rozené vůdce, do věcí se vrhají po hlavě a jen sotva je zahlédnete sedět s rukama v klíně. Vládne jim planeta Mars, díky které jsou Berani tak činorodí. Typický Beran je kombinací aktivního těla a odvážného, podnikavého ducha. Často je přepadají prudké vášně a zarputile se snaží stát v čele aktuálního dění. Mezi jejich slabší stránky patří netrpělivost, někdy netaktní jednání a až bolestivá upřímnost. Neslevují ze svých ideálů a mnohdy narážejí na nepochopení ostatních. Berani jsou velmi výkonní a touží se neustále zlepšovat. Práci mají jako životní potřebu, neustále se chtějí něčím zabývat. Dokončí-li jednu věc, už se ohlížejí po další. Přes veškerá úskalí beraní povahy patří k nejvyhledávanějším zaměstnancům, nejnápaditějším kolegům a velice kreativním šéfům.

Známé osobnosti narozené ve znamení Berana: Sarah Jessica Parker, Mariah Carey, Halina Pawlovská 

PANNA (23.8. - 22.9.)

Lidé narození ve znamení Panny vynikají analytickým myšlením a vysokou pracovní morálkou. Potřebují mít v životě pořádek, záchytné body a u většiny záležitostí vyžadují metodický přístup. Touží po dokonalosti a platí za největší puntičkáře vůbec. Vládne jim planeta Merkur, což jim poskytuje výřečnost, chytrost a jistou vybíravost. Protože jde o zemské znamení, jsou praktické s mimořádnou organizační schopností. Logika je jim vlastní, podobně jako preciznost ve všem, co dělají. Potřebuje-li někdo jejich pomoc, jsou ochotné vyjít maximálně vstříc. Ve všem, co dělají, se snaží být perfektní. Důvodem touhy po dokonalosti je jejich sebekritičnost, která je motorem pro to být stále lepší. Po pracovní stránce je na ně maximální spolehnutí, Panny vždy odvedou skvělou práci, a to do nejmenšího detailu.

Známé osobnosti narozené ve znamení Panny: Sean Connery, Richard Gere, Cameron Diaz
Reklama