S mykózami, tedy plísněmi se setkáme celý život. Jsou všude kolem nás v prostředí, ve kterém žijeme. Díky specifickým podmínkám pro jejich existenci jsou na některých místech rozšířené více nebo méně. S onemocněním způsobeným mykózami se setkal skoro každý z nás, jsou bohužel velmi rozšířené. I když nás neohrožují na životě, jsou velmi houževnaté a nepříjemné. Nejznámější jsou vaginální mykózy, které trápí vysoké procento žen, dále jsou to mykotická onemocnění pokožky nohou, popřípadě nehtů.

nohySetkali jste se s nimi někdy? Trápí vás nebo někoho z vašeho blízkého okolí plísně na nohou? Bohužel je to velmi infekční a rozšířené onemocnění, které nemusíte hned ze začátku rozeznat. Může postihnout každého z nás, v jakémkoliv věku. Kožní plísně (mykózy) patří vedle zubního kazu mezi nejčastější lidská onemocnění. Podle průzkumů postihují tyto kožní problémy až 30 % dospělé populace, přičemž přibližně dvě třetiny postižených lidí se neléčí vůbec nebo jen částečně

Nyní, kdy je teplé počasí, chodíme na boso, navštěvujeme bazény a brzy i venkovní koupaliště, je riziko nákazy ještě větší.

Mykóza je kožní infekce způsobená mikrospokopickými houbovitými mikroorganismy anebo bakteriemi. Těmto původcům se nejlépe daří ve vlhkém a teplém prostředí, jako jsou uzavřené boty, společné šatny a sprchy ve fitness, bazény nebo sauny. Kožní mykózu lze získat snadno, především pokud se budete v těchto prostorech procházet naboso.

Původců mykóz je celá řada. Tito houbovití původci a bakterie se na naší kůži běžně vyskytují a nemusí způsobovat žádné problémy. Za určitých podmínek se však začnou nepřiměřeně rozmnožovat a kůži škodit. Plíseň kůže se může objevit kdekoliv - v meziprstí, v tříslech, podpaží i ve kštici. Jednou z nejčastějších kožních plísní je plíseň nohou - chodidla -, která téměř vždy začíná mezi prsty.

Jak se zbavit tohoto nepříjemného onemocnění? Mykózy je nutné ihned léčit.

Pokud se plíseň nohou neléčí, šíří se dál a po určité době dochází i k napadení nehtů. Léčba mykózy na nehtech je pak mnohem složitější a dlouhodobější. Vyplatí se tedy začít s léčením ihned, jak spatříte její příznaky.

Jak poznat mykózu na pokožce nohou? O tom připravujeme další článek! Pokud ale se chcete dozvědět více hned, proklikněte se na tyto stránky www.canespor.cz

Jak vyléčit mykózu nohou? Spolehněte se na prověřený přípravek Canespor 1x denně, který má výhodu v aplikaci: Stačí jej aplikovat jen 1x denně! Můžete si vybrat ze dvou variant, což je krém nebo roztok.

Canespor 1x denně krém

canesporCanespor 1x denně krém je účinné širokospektré antimykotikum s účinnou látkou bifonazol, která brání rozmnožování mikroorganismů a usmrcuje původce kožní mykózy. Canespor 1x denně krém je jemný, nemastný bílý krém bez zápachu, který se snadno vstřebává do postižené kůže. Velká výhoda přípravku Canespor 1x denně krém je jeho aplikace jen 1x denně, a to těsně před spaním po dobu 2-4 týdnů.

Kdy použít Canespor 1x denně krém:

 • Vhodný k léčbě kožní mykózy nohou, zvláště mezi prsty.
 • Vhodný pro suchou a šupící se kůži.
 • Vhodný také k doléčení plísně nehtů.

Léčba Canesporem 1x denně krémem:

 • Maže se jen 1x denně, před spaním.
 • Aplikuje se tenká vrstva na postiženou plochu s malým přesahem do zdravých částí kůže.
 • Délka léčby závisí na stupni postižení, ale obvyklá doba léčby je 2-4 týdny.

Canespor 1x denně roztok

Canespor 1x denně roztok je účinné širokospektré antimykotikum s účinnou látkou bifonazol, která brání rozmnožování mikroorganismů a usmrcuje původce kožní mykózy. Canespor 1x denně roztok je čirá, téměř bezbarvá tekutina. Svou lékovou formou je vhodný k aplikaci do míst, kde by aplikace krému byla komplikovaná - například do vlasů, ochlupených částí těla a do meziprstních prostor s projevy mokvání. Velká výhoda přípravku Canespor 1x denně roztok je jeho aplikace jen 1x denně, a to těsně před spaním po dobu 2-4 týdnů.

roztok

Kdy použít Canespor 1x denně roztok:

 • Vhodný k aplikaci do vlasů, ochlupených částí těla a meziprstních prostor.
 • Vhodný pro mokvající ložiska.
 • Vhodný také k doléčení plísně nehtů.

Léčba Canesporem 1x denně roztokem:

 • Aplikuje se jen 1x denně, před spaním.
 • Přibližně 3 kapky postačí k ošetření plochy velikosti dlaně ruky a jemně se vetře do postiženého místa.
 • Délka léčby závisí na stupni postižení, ale obvyklá doba léčby je 2-4 týdny.

Více na www.canespor.cz

Čtěte pečlivě příbalovou informaci. Canespor 1x denně krém a roztok jsou léky k vnějšímu použití. Obsahují účinnou látku bifonazol.